Kto może dostać pożyczkę?

Kto może dostać pożyczkę?

W sytuacji, gdy musimy pożyczyć pieniądze, najpierw kierujemy się do rodziny i bliskich przyjaciół. A co jeśli nie mogą nam oni pomóc? Wtedy na ratunek przychodzą banki lub firmy pożyczkowe. Te drugie są obecnie bardziej popularne, ponieważ mają wyższą przyznawalność zobowiązań niż banki. Jak to jest możliwe? Po prostu mają inne wymagania, ale też inny sposób oceny składanych wniosków. Mimo to warto pamiętać, że żadna firma nie ma 100% przyznawalności. Kto więc może być pewny, że dostanie pożyczkę pozabankową?

Teoretycznie idealny klient

Każda firma pożyczkowa, ale też banki wymagają, aby przede wszystkim osoba pożyczająca pieniądze była wypłacalna. Dlatego warto przeczytać o wymaganiach różnych firm na stronie https://pozyczkolog.pl/, aby jeszcze przed złożeniem wniosku, wiedzieć, czy ta firma będzie zainteresowana udzieleniem nam zobowiązania finansowego. Jak możemy to ocenić?

Niektóre firmy piszą, że udzielają pożyczek osobom o wieku minimalnym 21 lat. Zatem osoba młodsza nie będzie mogła w takiej sytuacji wziąć pożyczki w tej firmie. Istnieje też maksymalna granica wieku, która związana jest z możliwością zarobkowania i otrzymywania stałych dochodów. I ona jest płynna i każde przedsiębiorstwo ustala ją inaczej.

A co można powiedzieć o dochodach? Większość firm pożyczkowych nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Nie oznacza to jednak, że można ich nie mieć! Jest to błędne przekonanie. Wypełniając wniosek online, trzeba podać wysokość i rodzaj dochodów. Można jednak wymienić bardzo różne typy akceptowanych dochodów, a więc każda osoba ma szansę podać swój. I na tej podstawie zostanie wyliczona indywidualna wysokość zdolności kredytowej.

Sprawdzanie baz – bać się czy nie?

Korzystając choćby z rankingu pożyczek na stronie https://pozyczkolog.pl/, możemy szybko zobaczyć, że przy niektórych ofertach widnieje informacja “pożyczki bez BIK”. Warto jednak pamiętać, że Biuro Informacji Kredytowej jest tylko jedną z ogólnodostępnych baz, z jakich banki i firmy pożyczkowe mogą skorzystać. Istnieje ich o wiele więcej. Druga ważna informacja to fakt, że nawet firmy pożyczkowe obligatoryjnie są zobowiązane do sprawdzania wiarygodności klienta, a więc sprawdzenia baz.

Mogą jednak wybrać dowolną bazę, dlatego często jest to choćby BIGInfoMonitor — jedna z najstarszych baz w Polsce, która zbiera liczne informacje o spłacanych zobowiązaniach, ale i długach. Baz nie trzeba się bać, o ile nie mamy kilku — kilkunastu negatywnych wpisów. Te pozytywne, świadczące o spłaceniu pożyczki na czas są za to pożądane.

Dodaj komentarz