Pomiar wydajności – koniecznosć w firmach

Pomiar wydajności – koniecznosć w firmach

Dlaczego mierzymy wydajność organizacyjną? Pierwsze odpowiedzi, które pojawiają się w twojej głowie może być:

* Nie można zarządzać, czego nie mierzą
* Co można zmierzyć odmacha
* Musimy być odpowiedzialni
* Muszą być pociągnięty do odpowiedzialności
* Kazali nam

To nie są odpowiedzi na pytanie w tym artykule pyta. Powody, dla których tak wiele organizacji – zwłaszcza organizacji o wysokiej wydajności – mierzą rzeczy są bardziej autentyczne, bardziej fundamentalne i bardziej motywujące niż wymienione powyżej.

Aby uniknąć znając zbyt późno

Na posiedzeniu rządowej agencji wykonawczej brałem udział uczestnicy oceniali, czy koniec roku docelowym przychodów zostały spełnione. Nie, to nie miał, a oni mają wiele powodów, z których większość była jak rynek się zmienia i wszyscy ich konkurenci w obliczu podobnych spadki przychodów. Jeśli którą częściej mieli tego rodzaju rozmowy przez cały rok, chyba że miałby czasu, aby stworzyć pewne strategie, aby lepiej zrozumieć, co się dzieje w ich rynku i znaleźć nowe możliwości generowania przychodów.

Roczna ocena, lub oceny end-of-projektu jest zawsze zbyt późno, aby dać Ci decyzje o zmianie kursu. Czy cele tylko o grę liczb gry, czy oni naprawdę stanowią istotnych zmian w celu zapewnienia przyszłego zdrowia? Powyższa organizacja nie jest już w istnieniu. Być może gdyby którą traktuje swój cel przychodów poważniej, mogą nadal być w pobliżu.

Najczęściej zgłaszane działania mogą dać nam wczesne znaki ostrzegawcze, czy to, co robimy jest rzeczywiście czyni różnic to miało na tyle wcześnie, że mamy szansę, aby zmodyfikować lub przestać robić to, jeśli zamierzone rezultaty nie są w przygotowaniu.

Aby uniknąć znając zbyt mało

Mój znajomy pracuje w hurtowni technologii, która funkcjonuje poza dwoma miastami ponad 1000km od siebie, zatrudniającym około 25 osób i sprzedaje około 50 linii produktowych. Dyrektorzy tej firmy mierzą tylko typowe rzeczy bilansowej. Ich pracownicy skarżą się nieustannie o zwroty produktów, obciążenia serwis gwarancyjny i dostępności części zamiennych. Czy oni mierzą żadnej z tych rzeczy niefinansowych? Nie oni liczyć, że nie trzeba, bo to mała firma i widzą, co się dzieje chodząc dookoła. Ale te same proste problemy, które nękają je sześć lat temu, wciąż dręczące je.

Czy można być wszędzie w tym samym czasie, cały czas w swojej organizacji? Oczywiście nie. Większość tego, co dzieje się w naszych organizacjach nasze fizyczne zmysły (wzrok, słuch, dotyk, itd …) nie może wchłonąć nawet wykryć wystarczająco wiarygodnie dla nas, aby je zrozumieć.

Niewielki zestaw środków wydajności pomaga nam wiedzieć znacznie więcej o tym, co się dzieje ze zdrowiem procesów naszej organizacji, niż nasze własne oczy i uszy kiedykolwiek mógł, z każdym rozsądnym niezawodności.

Aby dowiedzieć się właściwe rzeczy

Menedżer w branży kolejowych przewozów towarowych w obliczu typowy problem dla tej branży kilka lat temu były na wyczerpaniu możliwości poruszania produktów wszystkich swoich klientów. Typowym rozwiązaniem tego problemu jest inwestowanie w sposób bardziej wagonu,. Miliony dolarów warte. Ale nie ma typowego rozwiązania. Zamiast tego, mierzone i badane sposób system działał, dopóki nie odkryłem, że nie było, ile wagonów trzeba było, ale jak szybko mógł Cykl takie wagony Through, które miały wpływ na wydajność. Więc nie trzeba kupować nowych wagonów, bo nie znaleźć sposób na cyklu wagonów poprzez system znacznie szybciej, kończący się z jeszcze większą pojemność niż w rzeczywistości potrzebne.

Jak dobrze, że decydenci w organizacji dowiedzieć się, co działa a co nie działa w rozwiązywaniu problemów z wydajnością? Metodą prób i błędów? Po tradycyjnych, już sprawdzone strategie? Ile prawdziwa nauka robią o rzeczywistych punktów dźwigni w niedopuszczalnego wydajności?

Dobrze dobrane środki funkcjonalnych, które monitorują przyczyn organizacyjnych najważniejszych wyników zdrowotnych, są to środki, które koncentrują się nam na rzeczach naprawdę musimy wiedzieć. Pomagają nam oderwać się od znajomości rzeczy, które tak naprawdę nie robią większej różnicy.

Dodaj komentarz