System lokalizacji w transporcie

System lokalizacji w transporcie

Coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się transportem różnego typu pojazdów, sięga po takie rozwiązania jak systemy lokalizacji. Bardzo ciekawą opcją tego rodzaju jest produkt oferowany przez system lokalizacji. To niewielkich rozmiarów urządzenie można umieścić niemalże w dowolnym miejscu w pojeździe, a za sprawą satelitarnego systemu, wskaże ono konkretne położenie danego auta. Co istotne, sprzęt ten umożliwia blokowanie jednej z linii, wchodzącej w skład układu za sprawą którego można zablokować pojazd. Jeżeli np. przycisk antynapadowy przekaże informację o działaniach w jego obrębie, informacje o tym są niemalże natychmiast wysyłane do centrum. Jeden sygnał to zbiór szeregu informacji, chociażby tyczących się aktualnej prędkości, z jaką porusza się pojazd, a także jego położenie geograficzne z dokładnością w granicach 10 metrów.

Przede wszystkim rozwiązanie to pozwala na szybką interwencję chociażby w razie próby kradzieży pojazdu, a tym samym można jej skutecznie zapobiec. Podobnie z ładunkiem przewożonym przez dany samochód. Opcja jest dostępna całodobowo, a aktualizacja jest wykonywana codziennie. Poza tym doskonale działa tutaj system informowania Policji, ponieważ w przypadku przesłania sygnały przez systemy lokalizacji, partole interwencyjne szybko otrzymują powiadomienie o zaistniałej próbie np. kradzieży. Dodatkowo można liczyć także na szybką reakcję służb medycznych, jak również pomocy drogowej. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych, osobom posiadającym w swoich autach, oferuje także bardziej korzystne kwoty składek, z uwagi na to, że czynniki ryzyka związane chociażby z próbą zniszczenia samochodu w ich przypadku są znacznie mniejsze. Warto tutaj także podkreślić fakt, że ten satelitarny system z dużym powodzeniem współpracuje z kartami SIM bez względu na wybranego operatora sieci komórkowej.

System satelitarny jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy floty pojazdów, które chcą zadbać o bezpieczeństwo zarówno samochodów, jak i przewożonych przez nie ładunków. Dodatkowo za sprawą tego monitoringu można mieć pewność, że zatrudnieni kierowcy poprawnie wypełniają zlecone im zadania, a nie wykorzystują aut chociażby do prywatnych celów. Łatwo to wykryć poprzez sprawdzenie, jak przebiega trasa jazdy konkretnego samochodu. Dzięki takie systemowi można zatem nie tylko w pewnie sposób dopilnować kardy pracowniczej, ale również znacznie lepiej zadbać o bezpieczeństwo posiadanych pojazdów.

Dodaj komentarz