Jak karmić publicznie nie zwracając na siebie uwagi? Sukienki do karmienia piersią

Jak karmić publicznie nie zwracając na siebie uwagi?  Sukienki do karmienia piersią

Karmienie piersią to praktycznie nieodłączny element macierzyństwa i jest to proces ważny zarówno z perspektywy dziecka, jak i matki. To właśnie wtedy rodzi się niezwykła więź między kobietą a jej dzieckiem, a maluszek nabiera odporności na różne choroby i zakażenia. Niestety czasem karmienie piersią jest problematyczne – szczególnie jeśli chcemy na dłużej wyjść z domu, a maluszek nie może mieć zbyt długiej przerwy między kolejnymi posiłkami.

Aby nie musieć się niepotrzebnie stresować karmiąc dziecko w miejscu publicznym, wystarczy odpowiedni strój. Sukienka elegancka do karmienia piersią ułatwi Ci karmienie dziecka bez skrępowania, nawet jeśli wokół znajduje się mnóstwo obcych ludzi – bez zbędnego obnażania się i zakrywania odsłoniętej piersi.

Sukienka do karmienia – jak jest skonstruowana?

Sukienki do karmienia piersią są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić mamom karmienie maluszka. Zazwyczaj posiadają one na linii piersi dyskretnie schowany zamek, zakładkę lub kawałek materiału np. falbanę, pod którą znajduje się wycięcie. Dzięki takiej konstrukcji kobieta z łatwością może dostać się do piersi bez konieczności rozbierania się. Wystarczy odpiąć zamek lub rozchylić kawałek materiału. Sukienki do karmienia piersią ułatwią Ci dyskretnie nakarmić dziecko w miejscu publicznym, większość osób może się nawet nie zorientować, że właśnie masz na sobie specjalną sukienkę i karmisz swoje dziecko.

Jeśli chodzi o wygląd takich sukienek, to może być on bardzo różnorodny. Istnieje mnóstwo kolorów, wzorów, krojów i rozmiarów, które może wybrać karmiąca mama. Nie musisz ograniczać się do kilku prostych i nudnych fasonów. Istnieją zarówno eleganckie sukienki do karmienia, jak i takie, które śmiało można założyć, na co dzień np. na spacer czy zakupy. Zaletą wysokiej jakości sukienek jest to, że będą one wyglądać doskonale nawet po kilkunastu praniach. Jak wiadomo, przy małym dziecku ciuchy brudzą się dość szybko, dlatego jest to dość istotny aspekt.

Nie tylko sukienki

Oprócz ładnych i funkcjonalnych sukienek do karmienia piersią świeżo upieczone mamy mogą także skorzystać z biustonoszy do karmienia, specjalnych bluz i koszulek. Moda dla kobiet karmiących bardzo mocno rozwinęła się w ostatnich latach, dzięki czemu bez większego problemu możesz skompletować funkcjonalną i ładną garderobę na czas karmienia. Takie ciuchy mogą posłużyć Ci przez wiele sezonów, dlatego warto jest je mieć, w swojej szafie, jeśli planujesz w przyszłości kolejne dziecko.

Dodaj komentarz