Jaki hosting wybrać dla swojego bloga? Najważniejsze informacje

Jaki hosting wybrać dla swojego bloga? Najważniejsze informacje

Hosting to jeden z podstawowych i koniecznych wydatków, jeśli chcesz prowadzić swoją stronę internetową. Dzięki niemu internauci będą mogli odwiedzać Twoją stronę 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w blogowaniu, to z pewnością zastanawiasz się, czym tak właściwie jest ten cały hosting i jak wybrać najlepszy dla swojej strony. Nie jest to aż tak trudne, jak Ci się wydaje. Z tego wpisu dowiesz się, co to jest hosting i na co warto zwrócić uwagę, wybierając go.

Hosting – co to jest?

Hosting ma dość kluczowy wpływ na stronę internetową a konkretnie na jej szybkość ładowania oraz wyświetlanie się internautom. Bez niego, nikt nie mógłby zobaczyć, co znajduje się na Twojej witrynie, ponieważ strona po prostu by się nie ładowała. Hosting to usługa, która polega na udostępnianiu miejsca na pracującym bez chwili przerwy serwerze. Osoba, która potrzebuje hostingu, zgłasza się do firmy, która go udostępnia i wykupuje przestrzeń dyskową, na której będą przechowywane wszelkie dane dotyczące strony internetowej. Ważne jest to, aby wybrać dobry hosting, ponieważ zbyt wolno ładująca się strona lub stale wyskakujące błędy mogą zniechęcić internautów do odwiedzania Twojego bloga.

Wybór hostingu – co jest ważne?

Dobry hosting www powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów. Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę takiej usługi. Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ każdy z nas chciałby otrzymać dobrą jakość w niskiej cenie. Nie warto jednak za bardzo oszczędzać, ponieważ może to świadczyć o niestabilności danego hostingu. Tym bardziej że za godny polecenia hosting zapłacimy góra 100 zł rocznie. Ostateczna cena zależy oczywiście od pakietu, na który się zdecydujesz, jednak w przypadku bloga nie będzie ona wygórowana. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną usługę, zwróć uwagę na parametry hostingu.

Do ważnych kwestii zalicza się: ilość rdzeni procesora, ilość pamięci RAM, transfer, powierzchnia dyskowa, wersja PHP oraz bezpieczeństwo. Dość istotne w trakcie trwania współpracy z hostingodawcą jest też to, jakiej jakości jest support. Sprawdź dostępne kanały komunikacji oraz, to czy długo trzeba czekać na odpowiedź. W razie problemów ze stroną konieczny będzie kontakt z supportem, dlatego powinien być on możliwie szybki i przyjemny. Nikt w końcu nie chciałby czekać kilkanaście godzin na to, aż problem na jego blogu zostanie rozwiązany. W przypadku większych stron taki problem może się bowiem wiązać ze stratami sporych sum pieniędzy.

Dodaj komentarz