Komody tworzące charakter pomieszczenia

Komody tworzące charakter pomieszczenia

Komody tworzące charakter pomieszczenia

Komoda jako mebel użytkowy wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku w królewskiej Francji. Jej pierwowzorem jest skrzynia na ubrania, popularna od średniowiecza, którą wyposażono w szereg szuflad w bocznej ścianie. Wraz z upływem czasu komoda zmieniała swój kształt, stała się obiektem do okazania rzemieślniczego kunsztu. Stanowiła jeden z najważniejszych składników wyposażenia wnętrz aż do drugiej połowy XX w, gdzie została wyparta prawie całkowicie przez funkcjonalność zabudowy ścian. Współcześnie komoda ponownie wróciła do łask rozszerzając swoje funkcje użytkowe.

Komoda – stały element współczesnego mieszkania

Czas meblościanek wypełniających szczelnie całą przestrzeń ściany na szczęście się zakończył. Ponownie projektanci powrócili do starannego projektowania wnętrz, gdzie każda oś pomieszczenia wymaga spektakularnego zakończenia. Komoda jest meblem, który znakomicie nadaje się do tego celu, pasuje bowiem wszędzie. Doskonale prezentuje się w postaci białej, jako uzupełnienie dla umeblowanej na biało sypialni. Właśnie sypialnia w kolorze białym cieszy się w ostatnich latach największym powodzeniem. Białe meble do sypialni wraz z białą komodą https://www.meble.pl/meble/komody,kolor-bialy/ to umeblowanie tworzące wrażenie nieskazitelnej czystości i szlachetności wystroju. Funkcjonalna komoda uzupełnia wyposażenie szaf a jednocześnie pełni funkcję ozdobną. Największe wrażenie robi zawsze połączenie bieli z jasnym, drewnianym wykończeniem. Blat komody służy zwykle do wyeksponowania zdjęć lub jest miejscem dla dodatkowego bocznego oświetlenia sypialni.

Komody w salonie

Komody wyglądają równie świetnie w salonie. Tam pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną a jednocześnie służą do przechowywania przedmiotów, które nie znalazły swojego miejsca w szafach. Obrusy, serwetki, nakrycia stołowe, a nawet podręczny barek to tylko niektóre z funkcji komód salonowych. Komoda równie łatwo może stać się typowym stolikiem rtv. Blat komody, albo ściana nad komodą to miejsce dla telewizora a przestronne szuflady mogą posłużyć za miejsce przechowywania płyt z filmami czy muzyką. Szuflady komody łatwo wyposażyć dodatkowo w organizery, które pozwolą utrzymać porządek wśród płyt. Komoda z telewizorem organizują ważną część przestrzeni w salonie i zapewniają mu przytulny wygląd i funkcjonalny charakter.

Komoda to jeden z najbardziej wszechstronnych i funkcjonalnych mebli. Sprawdzi się w każdym mieszkaniu, bez względu na jego styl. Ogromna oferta komód jaka aktualnie dostępna jest na rynku pozwala na dopasowanie jej do każdego wyobrażenia perfekcyjnego mieszkania.

Dodaj komentarz