Praca opiekunki w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech

Coraz więcej osób decyduje się na opiekę nad osobami starszymi, jednak czy w Polsce jest to opłacalna praca? Dlaczego powinniśmy rozważyć wyjazd za granicę? Legalna praca? Korzyści?

Opieka nad osobami starszymi w Polsce

Wielu z nas nawet nie ma świadomości o istnieniu tego typu pracy w Polsce. Dlaczego? Jest to bardzo mało popularna praca w naszym kraju. Oprócz tego nie jest też opłacalna. Seniorzy nie mają u nas wysokich emerytur, co przekłada się na to, że nawet nie myślą o swojej opiekunce czy jakiejkolwiek pomocy. Jeśli już, to są to zlecenia kilkugodzinne, do których i tak musimy poświęcać połowę dnia na dojazdy i tak dalej. Czy mamy możliwość podjęcia się takiej pracy w lepszych warunkach? Oczywiście, że tak.

Praca opiekunki w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech to kompletnie inna praca. To właśnie za granicą osoby starszy wymagają całodobowej opieki. Nie jest to jednak całoroczna praca. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do Niemiec, nasz pobyt tam trwa około dwóch miesięcy. Po upływie tego czasu, wracamy do Polski i możemy rozważać ponowny wyjazd. Co oprócz tego, że jest to znacznie dłuższa praca? Wynagrodzenie jakie możemy tutaj otrzymać jest niewiarygodne w porównaniu do tego w Polsce. Za miesiąc opieki agencje na sam początek dają nam ponad 6 tysięcy złotych. Jeden pobyt to nawet 12 tysięcy! Pamiętajmy też o tym, że podczas wyjazdu nie płacimy ani za wyżywienie, za nocleg, dojazd czy ubezpieczenie. Dlatego z całą wypłatą możemy wrócić do Polski.

Praca dla opiekunek Niemcy czy to legalna praca?

Wiele agencji oferuje nam niemiecką umowę o pracę, dzięki czemu praca jest w 100% legalna. Jednak musimy uważać na oszustów. W Internecie jest wiele ofert pracy, gdzie tak naprawdę to nie jest praca opiekunki w Niemczech. Zwracajmy uwagę na strony, z których korzystamy oraz korzystajmy z tych najpopularniejszych.

Niemcy opiekunka – zalety

Przede wszystkim jest to wysokie wynagrodzenie. Kolejną zaletą jest finansowanie całości pobytu. Dla wielu osób jest to też poznanie nowej kultury, języka, jedzenia i możliwość zwiedzania nowych miejsc. Opiekunki często nawiązują ze sobą przyjaźnie, dzięki czemu wracają do pracy z uśmiechem na twarzy.

Dodaj komentarz