Skrytka bankowa – czym jest i co można w niej trzymać?

Skrytka bankowa – czym jest i co można w niej trzymać?

Każda osoba, która posiada cenny majątek, z pewnością chciałaby, aby był on w pełni bezpieczny. Dobytek taki jak, biżuteria, dzieła sztuki i inne wartościowe przedmioty mogą być atrakcyjnym łupem dla złodziei. Dlatego, jeśli nie chcesz ukrywać w domu cennych przedmiotów i martwić się o ich bezpieczeństwo to możesz skorzystać ze skrytki bankowej. Jest to tradycyjny sposób na zabezpieczenie części swojego majątku, którym warto, jest się zainteresować. Zobacz, czym jest skrytka bankowa i co można w niej przechowywać.

Czym jest skrytka bankowa?

Skrytki bankowe, to coś, co wielu osobom kojarzy się z filmami sensacyjnymi, w których bohaterowie przechowywali swój majątek i go w ten sposób chronili. W praktyce może to jednak wyglądać inaczej niż na filmach. Oczywiście skrytki bankowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i są chronione lepiej niż te, które możemy umieścić w swoich domu. Ich wygląd zależy od miejsca, w którym się one znajdują. Niekoniecznie musi to być rząd takich samych kasetek, które znajdują się w podziemiach banku. Tak właśnie wygląda to na filmach, jednak rzeczywistość może znacznie się różnić.

Warto wiedzieć, że skrytki bankowe mogą mieć różne rozmiary. Można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, co będziesz chciał trzymać w skrytce, możesz wynająć większe lub też mniejsze miejsce. Niestety obecnie nie każdy bank dysponuje taką usługą, a skrytki można wynająć tylko w niektórych oddziałach. Warto więc zapoznać się z listą dostępnych skrytek w swojej okolicy i wybrać tę, która spełnia wszelkie oczekiwania.

Co można przechowywać w skrytce bankowej?

Na samym początku należy określić wielkość schowka, który chcemy mieć do dyspozycji. Im mniejsza będzie skrytka, tym mniejsza będzie jej cena, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie zmieści się w niej zbyt wiele rzeczy. Jeśli chodzi o to, co można przechowywać w takim miejscu, to z reguły jest to ściśle określone przez regulamin. W skrytce bankowej możesz przechowywać m.in.: papiery wartościowe, dokumenty, biżuterię, dzieła sztuki, metale szlachetne, przedmioty kolekcjonerskie czy chociażby pamiątki rodzinne.

Po podpisaniu umowy z właścicielem skrytki otrzymuje się klucz, dzięki któremu można zamknąć i otworzyć skrytkę. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z procedurą, która ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Majątek przechowywany w takim miejscu jest bezpieczniejszy niż np. w domowym sejfie. Jego właściciel nie musi martwić się o to, że padnie ofiarą kradzieży.

1 Comment

  1. Jezeli w skrytce przechowujemy gotowke, to w naszej opinii jej bezpieczenstwo nie rozni sie wiele od zwyklego konta bankowego. Przypomnijmy, ze wszelkie srodki zdeponowane na polskich kontach bankowych sa objete gwarancjami BFG do kwoty 100 tys. euro. Skrytka to raczej dobra opcja na przechowywanie kosztownosci, ktorych nie chcemy trzymac w domu. Moze to byc np. zloto lub inne cenne przedmioty.

Dodaj komentarz