Smarownica ręczna – jaka najlepsza

Smarownica ręczna – jaka najlepsza

Jak sama nazwa wskazuje smarownica służy do smarowania środkiem smarującym różnych maszyn, a także ich poszczególnych elementów. Bardzo często wydaje nam się, że te niewielkie części różnego rodzaju maszyn są w zasadzie nieistotne i niepotrzebne, jak się jednak okazuje nic bardziej mylnego, gdyż te niewielkie elementy mają ogromny wpływ na pracę całego urządzenia i świadczą o jego prawidłowym funkcjonowaniu. Stąd tez tak bardzo ważne jest ich systematyczne smarowanie. Odpowiednie i częste smarowanie elementów maszyn pozwala ograniczyć tarcie, a przy tym również przedłuża żywotność maszyny zapewniając jej bezawaryjną pracę, dzięki temu maszyna posłuży nam na długie lata.

Rodzaje smarownic

Smarownice możemy podzielić ze względu na kilka różnych aspektów. Często te aspekty mają wpływ na to którą smarownicę wybierzemy. Pierwszy aspekt to ten, który jest uzależniony od  źródła energii jakiej potrzebuje to narzędzie do pracy. Wówczas smarownice możemy podzielić na nożne, ręczne, elektryczne oraz pneumatyczne.

Drugi aspekt to ten który mówi o  sposobie pobierania środka smarnego. W tym przypadku możemy wyróżnić smarownice z własnym pojemnikiem do którego wlewamy smar, bądź też samodzielne zbiorniki montowane bezpośrednio na smarownicy. Wśród smarownic możemy wyróżnić także te które związane są z ilością punktów smarnych. Do wyboru mamy tu narzędzia jednopunktowe, a także wielopunktowe.

Smarownice ręczne najbardziej popularne

Jednymi z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych są smarownice ręczne. Ten rodzaj smarownic możemy spotkać najczęściej w niewielkich warsztatach, ale również przydomowych garażach. Jest ona niewielka i poręczna dlatego może zmieścić się w zasadzie wszędzie. Ten rodzaj smarownicy dzięki swojej budowie umożliwi bardzo dokładne i precyzyjne smarowanie bez najmniejszych obaw o przeciekanie. Użyty w niej środek smarujący czyli smar bądź olej wydostaje się poprzez dyszę, która umożliwia bardziej dokładną i precyzyjną aplikację.

Którą smarownicę ręczną wybrać?

To na którą smarownicę ręczną się zdecydujemy uzależnione jest w dużej mierze od tego do czego chcemy ją wykorzystać i jak często ma ona nam służyć. Na rynku jest kilka rodzajów smarownic ręcznych różnią się od siebie ceną, ale również pojemnością zbiornika na smarowidło, ale przede wszystkim jakością wykonania czy nawet rodzajem materiału jaki został użyty do produkcji głowicy.

Dodaj komentarz