Sprzedaż nieruchomości się opóźnia – co robić? Eksperci Platinum House wyjaśniają.

Sprzedaż nieruchomości się opóźnia – co robić? Eksperci Platinum House wyjaśniają.

Zależy Ci na czasie, a nie możesz znaleźć kupca na swoją nieruchomość? Wystawiasz tylko ciągle nowe ogłoszenia, a nie otrzymujesz na nie żadnego odzewu? Bez wątpienia może się to okazać problematyczne, szczególnie, jeśli chcesz jak najszybciej uzyskać potrzebną gotówkę, na przykład po to, aby zakupić nowy dom lub mieszkanie.

W takim momencie może się pojawiać sporo istotnych pytań, na które postaramy się w tym artykule odpowiedzieć. Z czego może wynikać taki brak zainteresowania (szczególnie, jeśli nieruchomość sama w sobie jest w dobrym stanie i znajduje się w dobrej lokalizacji)? Co zrobić, żeby rozwiązać ten problem? Eksperci Platinum House doradzają!

Dlaczego tak trudno jest znaleźć kupca?

Wbrew pozorom jest obecnie sporo osób chętnych na zakup nieruchomości. Problem jednak w tym, że, jeśli wystawiamy ogłoszenie sami, możemy popełnić sporo błędów. Choćby takich, jak napisanie mało zrozumiałego, zbyt krótkiego (lub zbyt obszernego) opisu, który zamiast zachęcać do zakupu, tylko do niego zniechęca.

Innym istotnym aspektem są zdjęcia. Jeśli są one niewyraźne, pokazują zbyt mało (lub zbyt dużo), a mieszkanie, które zostało na nich uchwycone, jest brudne, zabałaganione i ogółem mówiąc mało atrakcyjne wizualnie, nikogo nie przyciągniemy.

Profesjonalne ogłoszenie to podstawa sukcesu. Kiedy za jego pomocą uda się znaleźć osoby potencjalnie zainteresowane nieruchomością, trzeba też oczywiście fachowo i wyczerpująco odpowiadać na ich pytania, a także oprowadzić je po domu lub mieszkaniu w razie potrzeby. Jeśli nie mamy w tym zakresie doświadczenia, efekt może być niesatysfakcjonujący.

Co zrobić, jeśli sprzedaż mieszkania się opóźnia?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy powierzyć sprawę specjalistom. Dobra agencja nieruchomości Platinum House nie tylko zajmie się stworzeniem i umieszczeniem na różnych portalach profesjonalnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości, ale też weźmie na siebie większość spraw formalnych i będzie pomagać osobom zainteresowanym kupnem domu lub mieszkania.

Dla większości osób skorzystanie z usług profesjonalistów Platinum House będzie znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem niż poleganie na własnej wiedzy (czy też niewiedzy). Wieloletnie doświadczenie w branży i wypracowane procesy pozwalają agentom nieruchomości na skuteczne działanie, a więc na sprzedaż nieruchomości w krótkim terminie. Warto więc taką opcję rozważyć, szczególnie, jeśli czas jest dla nas istotny.

Warto wskazać, że agencja może pomóc kupującemu w pozyskaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, tym samym ułatwiając doprowadzenie transakcji do pomyślnego zakończenia.

Dodaj komentarz