Ubezpieczenie nnw co to? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Ubezpieczenie nnw co to? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Na rynku nie brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują swoim klientom różnego rodzaju polisy. Ubezpieczenie życia i zdrowia, domu, samochodu – to tylko niewielka część ubezpieczeń, które można obecnie wykupić. Popularnym produktem ubezpieczeniowym jest NNW. Takie ubezpieczenie przyda się w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą pojawić się w życiu każdej osoby. Czym dokładnie jest NNW, przed czym chroni i czy warto wykupić tego typu polisę? Ekspert Ubezo odpowiada.

NNW – co to jest?

Skrót NNW oznacza Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Tego typu polisa jest dobrowolna i może przydać się w życiu osobistym, ale także w przypadku wypadków komunikacyjnych. Zakres NNW jest bardzo szeroki, dzięki czemu taki produkt gwarantuje bezpieczeństwo w wielu sytuacjach. Następstwem nieszczęśliwego wypadku może być m.in.: kosztowne leczenie, rehabilitacja, wizyty u lekarza, zabiegi specjalistyczne, konieczność zrezygnowania z pracy lub też zmiana pracy, a w najgorszym przypadku trwała niezdolność do wykonywania pracy zawodowej.

Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, to polisa NNW może pokryć część, a nawet całość kosztów szkód, które powstały na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jest to finansowe zabezpieczenie, o którym warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, nawet jeśli w Twoim życiu nigdy nie doszło do poważnego zdarzenia. Ubezpieczenie może się bowiem przydać w najmniej oczekiwanej sytuacji i będzie stanowić odciążenie dla domowego budżetu i oszczędności.

Ubezpieczenie NNW – od czego chroni?

Ubezpieczenie NNW ochroni Cię finansowo na wypadek skutków nieszczęśliwego zdarzenia. Poziom ochrony jest uzależniony od tego, na jakie ubezpieczenie się zdecydujesz. NNW może być dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Taka polisa przyda się praktycznie każdemu a w szczególności osobom, które np. z racji wykonywanego zawodu są bardziej narażone na wypadek. Pieniądze z polisy można otrzymać np. w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci poniesionej w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Zakres NNW jest duży i uwzględnia m.in.: udar mózgu, zawał serca, koszty leczenia i rehabilitacji itd. Ubezpieczenie NNW komunikacyjne to propozycja dla osób, które są aktywnymi kierowcami lub często podróżują jako pasażer. W przypadku kolizji lub wypadku na drodze na skutek którego konieczne jest leczenie polisa powinna pokryć koszty. Warto porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym na temat ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i wybrać produkt, który ochroni Cię finansowo w razie wystąpienia problemów.

Dodaj komentarz