Darmowe holowanie – kiedy możemy na nie liczyć?

Darmowe holowanie – kiedy możemy na nie liczyć?

darmowe holowanie

Każdego z nas może spotkać awaria auta na drodze. Czasem spowodowana jest ona kolizją, a czasem zwykłą usterką w jednym z układów samochodu. Możemy się przed tym uchronić regularnie oddając auto do przeglądu – szczególnie przed dłuższą podróżą. Jeśli jednak do usterki doszło niespodziewanie, mimo dbania o stan techniczny pojazdu, to konieczne może okazać się holowanie auta do mechanika. Zanim jednak zadzwonisz po pomoc drogową, zobacz kiedy możesz skorzystać z takiej usługi za darmo.

Holowanie samochodu za darmo – kiedy?

Jeśli chcesz mieć możliwość skorzystania z darmowego holowania, to musisz zadbać o to odpowiednio wcześniej. To czy będziesz miał taką możliwość zależy od rodzaju ubezpieczenia jakie posiadasz. Wybierając polisę u swojego ubezpieczyciela, powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie oferty i zadecydować, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, a nie jedynie najtańsza.

Towarzystwa ubezpieczeniowe, często oferują swoim klientom darmowe usługi, takie jak holowanie auta lub samochód zastępczy jeśli wykupi się u nich polisę OC i AC. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które powinien mieść każdy kierowca – AC już nie. To właśnie dzięki temu nieobowiązkowemu ubezpieczeniu, możemy liczyć na dodatkowe i darmowe usługi takie jak holowanie auta przez określoną ilość kilometrów.

Dodatkowe polisy nie muszą być wcale drogie, a często mogą się nam przydać podczas niespodziewanych problemów na drodze – nawet tych, które są spowodowane z naszej winy. Warto wykupić pakiet assistance, który zagwarantuje nam darmową pomoc drogową w niektórych sytuacjach. Musisz jednak pamiętać, że w razie takiej potrzeby musisz najpierw zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i powiedzieć o takiej sytuacji. Wyśle on wtedy do Ciebie odpowiednią pomoc, za którą nie będziesz musiał płacić.

Darmowe holowanie nie dla każdego

Niestety na darmowe holowanie nie będą mogły liczyć osoby, które nie wykupiły dodatkowej polisy. Wtedy pozostaje Ci jedynie wezwanie dowolnej firmy oraz zapłacenie za jej usługi. Jeśli potrzebujesz pomocy na ternie Niemiec, to skorzystaj ze sprawdzonej https://www.pomoc-drogowa-hamburg.com.pl/. Przyjedzie ona na miejsce zdarzenia o każdej porze i zaoferuje atrakcyjną cenę holowania auta do Polski lub naprawę auta w warsztacie.

Nawet jeśli nie masz wykupionej dodatkowej polisy, to i tak możesz skorzystać z pomocy w dobrej cenie. Co prawda nie będzie to darmowe holowanie ale https://www.pomoc-drogowa-hamburg.com.pl/ zadba o to, abyś się nie stresował trudną sytuacją i nie przepłacił na pomocy drogowej.

Dodaj komentarz