Notebook MSI X430-022PL charakterystyka

Notebook MSI X430-022PL charakterystyka

Notebook MSI X430-022PL charakterystyka
Pierwsze wrażenie

Po wyjęciu z opakowania, natychmiast można odczuć lekkość tego 14-calowego notebooka. Waży zaledwie około 1,5 kg. Od razu rzuca się również w oczy nie tylko jego smukłość, ale także stylowość. Projektanci zadbali o to, aby MSI X430-022PL niewiele miał wspólnego z tradycyjnymi, dość surowymi konstrukcjami urządzeń tego typu, z którymi stykamy się na rynku. Obudowa została wykonana z przyjemnej w dotyku powłoki UV. Wizualnie notebook prezentuje się naprawdę elegancko. Przyszło mi testować wersję czarno-złotą i przyznam, że ów złote dodatki (na brzegach oraz wokół touchpada) dodają mu klasy, jest przez to bardziej – dosłownie mówiąc – glamour. Jeżeli chodzi o wielkość, to moim zdaniem jest w sam raz, po prostu ani nie za duży, ani zbyt mały. Warto jeszcze wspomnieć o dodatkach, jakie dostajemy do tego reprezentanta serii X-slim, a są nimi: niewielka mysz optyczna, 2 zasilacze, płyta z oprogramowaniem, instrukcja, a także czarne etui.

Test

Na samym początku zacznę od touchpada, który został stworzony w technologii umożliwiającej sterowanie kilkoma palcami. To duże udogodnienie, gdyż dzięki temu, jak niestety czasami bywa, kursor nie krąży nam niczym szalony po ekranie. Następnie, moją uwagę zwróciła klawiatura – firma MSI wyposażyła ten model w klawiaturę ergonomiczną EDS (Ergonomic De-Stress), czyli jej klawisze są znacznie cieńsze, niż w tradycyjnych notebookach. Czy ułatwia to komfort pracy? Myślę, że to kwestia indywidualna, gdyż po prostu trzeba się przyzwyczaić do rozstawienia poszczególnych klawiszy, a także tego, że chodzą one bardzo lekko. Wystarczy je “musnąć” i już mamy zamierzony efekt. Kiedy przyzwyczaimy się do niej, to nie będziemy chcieli zamienić jej na żadną inną.

Jak wspomniałam na samym początku, MSI X430-022PL kryje w sobie wiele możliwości, przez co zadowoli nie tylko tych, którzy zwracają uwagę na design, ale także bardziej wymagających zwolenników notebooków, ceniących przede wszystkim ich funkcjonalność.

Otóż, urządzenie wyposażone jest w: gniazdo Kensington Lock (zabezpieczenie stosowane przed niepowołanym dostępem do komputera), akumulator (Litowo-Polimerowy, 8-ogniwowy, którego pojemność wynosi 4300 mAh), kartę sieciową o wartości 10/100/1000, dwa złącza USB 2.0, czytniki kart: SD/MMC oraz SDHC, a także cztery wyjścia: D-Sub, mikrofonowe, słuchawkowe i HDMI. Jeżeli chodzi o łączność bezprzewodową, to zostały zastosowane w tym modelu zarówno Bluetooth, jak i WiFi. MSI X430-022PL umożliwia nam również szeregową transmisję danych między kontrolerem a dyskiem komputera poprzez technologię SATA, a także uzyskanie obrazu o lepszej jakości bez obniżenia wydajności – LED. Ponadto, notebook ma wbudowaną kamerę 1.3 MPix, głośniki oraz mikrofon. Niestety, minusem tego przedstawiciela serii X-slim jest niewątpliwie brak napędu optycznego.

Jak się sprawa ma natomiast od strony technicznej? Całkiem dobrze, gdyż mamy tutaj do czynienia z procesorem AMD Athlon Neo X2, kartą dźwiękową zgodną z Hi Definition Audio (naprawdę brzmienie jest bardzo wyraźne i nie odbieramy wrażenia jakby było zniekształcone), pamięcią RAM 2GB oraz dyskiem twardym o pojemności 320 GB. Nie jest to może szczyt marzeń najwybredniejszego zwolennika notebooków, lecz mimo wszystko satysfakcjonuje.

Na sam koniec, wspomnę jeszcze nieco na temat ekranu. Jego rozdzielczość wynosi 1366×768. Na tym notebooku z powodzeniem można więc nie tylko pracować, ale również oglądać filmy czy grać w gry. Niemniej, trzeba pamiętać o ustawieniu ekranu pod odpowiednim kątem. Nie z każdego bowiem obraz będzie równie wyraźny i dobrze oddający kolorystykę.

Podsumowanie

MSI X430-022PL jest modelem łączącym w sobie zarówno stylowy design, jak i funkcjonalność. Jest bardzo praktyczny, przyjemnie się na nim pracuje, jednak przy zakupie należy pamiętać także o tym, że bez potrzeby ładowania może pracować około 4 godzin, co nie dla wszystkich może okazać się wystarczające. Zdecydowanie lepiej wykonane i bardziej polecane przeze mnie są laptopy poleasingowe Warszawa

Plusy
+ elegancki, smukły design
+ lekkość
+ komfort pracy
+ touchpad multi-touch
+ obraz i dźwięk w wysokiej jakości
+ etui

Minusy
– brak napędu optycznego
– konieczność ustawiania ekranu pod odpowiednim kątem
– niezbyt długi czas pracy bez konieczności ładowania

Ocena: 8/10

Dodaj komentarz