Problematyczne odpady, których nie można wyrzucić do miejskiego kontenera

Problematyczne odpady, których nie można wyrzucić do miejskiego kontenera

Problematyczne odpady, których nie można wyrzucić do miejskiego kontenera

Można powiedzieć, że ekologia w dzisiejszych czasach stała się bardzo modna. Jednak stoi za tym również przymus nałożony przez organy Unii Europejskiej. W programach telewizyjnych i kolorowych magazynach pokazuje się zdjęcia zaśmieconego oceanu oraz zwierząt, którym dzioby zostały przekłute przez plastikową słomkę.

Segregacja odpadów

Segregacja odpadów stała się bardzo restrykcyjna, w każdym domu pojawiły się charakterystyczne trzy-kolorowe pojemniki na śmieci. Szkło należy wrzucać do zielonych koszy, papier do niebieskich, a odpady komunalne do czarnych (w większości przypadków). Jednak znając te zasady i mając przyklejoną na lodówce listę wytycznych nie zawsze wiadomo w 100% co i gdzie wrzucić, aby było dobrze. Jednak w wielu przypadkach sprawa nie jest taka oczywista. Co w przypadku remontu? Nie wiadomo co zrobić z pozostałym gruzem, materiałami budowlanymi, których już nie potrzebujemy, a sklep nie chce ich przyjąć z powrotem. Podczas  wiosennych porządków lub jesiennego grabienia liści również powstaje wiele odpadów, które trudne są do kategoryzacji. Liści z pewnością nie można ich spalić jeżeli nie chcemy narazić się na kłopoty.

Profesjonalny wywóz odpadów

W wielu miastach, jak również i w Gdyni, można wynająć specjalną firmę, która po otrzymaniu naszego zgłoszenia zajmie się tym za nas, wówczas wywóz odpadów na terenie Gdyni nie będzie dla nas problemem. Jedyne, co musimy określić to rodzaj odpadów, którego się chcemy szybko pozbyć. Za określony czas pod nasze drzwi podjedzie kontener, który odpłatnie pozbawi nas kłopotu. Jeżeli Twój remont okazał się dłuższy niż planowanie istnieje możliwość pozostawienia kontenera na kilka dni, a nawet wynajmu długotrwałego. Kwestiami zajęcia ruchliwej drogi publicznej również nie musimy się martwić. Na stronie internetowej firmy możemy znaleźć dokładne adresy urzędów, które zajmują się wydawaniem zgody na zajęcie pasa ruchu. Jeżeli nie chcesz sobie zawracać głowy oficjalnymi pismami, możesz również zamówić “załadunek na poczekaniu”. Oznacza to, że pod Twój adres podjeżdża auto z opróżnionym kontenerem. Następnie czeka 30 minut podczas których jest załadowywany i odjeżdża. To rozwiązanie jest szybkie i powoduje najmniej problemów. Ponadto żadna niepożądana osoba nie wrzuci do kontenera swoich odpadów nie płacąc za nie.

Dodaj komentarz