Czym jest kredyt oddłużeniowy? Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest kredyt oddłużeniowy? Co warto o nim wiedzieć?

Polacy z roku na rok coraz chętniej korzystają z ofert banków oraz prywatnych firm pożyczkowych. Wpływ na to ma stosunkowo łatwa dostępność produktów finansowych takich jak kredyty gotówkowe czy chwilówki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że nie zaczniemy się zadłużać na wyrost i nie stracimy panowania nad domowym budżetem.

Niestety nie zawsze tak jest a zbyt duża liczba zobowiązań, może być przyczyną wpadnięcia w pętle długów. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Czym on jest i co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy.

Kredyt oddłużeniowy co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zobowiązanie, dzięki któremu możemy uporządkować swoją sytuację finansową i pozbyć się ciążącego na nas zadłużenia. Pieniądze pozyskane w ramach takiego produktu finansowego można przeznaczyć tylko na spłatę dotychczasowego zadłużenia. Najczęściej to bank zaraz po wydaniu pozytywnej decyzji na wniosek zajmuje się spłatą długów kredytobiorcy. Dłużnik musi od tej pory pamiętać tylko o spłacie jednej raty, której wysokość jest dopasowana do jego aktualnych możliwości finansowych.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt oddłużeniowy

Życie może pisać dla nas różne scenariusze. Czasem dochodzi do sytuacji, że zaciągnięcie kolejnej pożyczki bądź kredytu jest konieczne, aby poradzić sobie z nagłymi wydatkami. Często dochodzi też do sytuacji takich jak utrata pracy czy choroba, która uniemożliwia zarabianie pieniędzy. W takim momencie łatwo jest stracić kontrolę nad swoim zadłużeniem i popaść w pętle długów. Na szczęście można sobie z tym poradzić i to właśnie w takiej sytuacji kredyt oddłużeniowy będzie dobrym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz uniknąć negatywnych wpisów w BIK oraz w najgorszym wypadku windykacji, to w porę powinieneś podjąć decyzję o zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego. Może się okazać, że jest to Twoja jedyna szansa na unormowanie sytuacji finansowej i pozbycie się kilku zobowiązań jednocześnie. Nowy termin spłaty oraz niższa rata mogą pomóc Ci wyjść na prostą i zapanować nad domowym budżetem. Nie będziesz musiał martwić się tym, że nie wystarczy Ci pieniędzy na spłatę długów oraz normalne życie.

Pomoc w uzyskaniu kredytu oddłużeniowego

Jeśli nie wiesz gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu oddłużeniowego i potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formalności, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Doświadczona osoba przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o kredyt i odpowie na Twoje pytania dotyczące spłaty długów.

Dodaj komentarz