Bieżące wydatki firmy (pokrycie wynagrodzeń pracowników, zakup towarów i półproduktów, uregulowanie bieżących zobowiązań) czy też inwestycje (zakup pojazdów czy maszyn, wdrożenie nowej technologii) wymagają sporych nakładów finansowych, którymi przedsiębiorstwo może z różnych względów nie dysponować.
Nic więc dziwnego, że interesująca pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości dla zaradnych przedsiębiorców (względnie pod zastaw wierzytelności, ruchomości czy papierów wartościowych – takie opcje również są dostępne) cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Poniżej omówimy między innymi kwestię tego, dla jakich firm jest ona dostępna, a także, co zrobić, żeby uzyskać ją szybko, bezstresowo i na optymalnych warunkach. Zapraszamy!
Finansowanie pod zastaw – wymagania
Zobowiązania firmowe mogą wielu przedsiębiorcom kojarzyć się z wysokimi wymaganiami względem pożyczkobiorców, ale w praktyce nie zawsze wygląda to w ten sposób. Pożyczki pod zastaw są unikalnym źródłem finansowania, w przypadku którego kluczową rolę odgrywa wartość przedmiotu zastawu (nieruchomości lub innych wspomnianych na wstępie elementów) – jeśli jest ona wysoka, pożyczka może opiewać nawet na kilka milionów złotych. Znacznie mniej istotne są takie kwestie, jak zdolność kredytowa, historia kredytowa w BIK-u i w bazach innych biur informacji gospodarczej czy staż firmy.
W związku z tym na finansowanie pod zastaw może liczyć nawet firma, która przejściowo znajduje się w trudnej sytuacji lub dopiero rozpoczyna swoją działalność (np. start-up), o ile dysponuje odpowiednio wartościowym przedmiotem zastawu. Nie musi być on zresztą własnością pożyczkobiorcy, a może należeć do innej osoby czy firmy, co jeszcze bardziej poszerza grono przedsiębiorstw mogących skorzystać z tego typu produktów finansowych.
Najlepiej sięgnąć po pożyczkę pod zastaw z ekspertem
Kiedy już przedsiębiorstwo zdecyduje, że chce skorzystać z finansowania pod zastaw, może zacząć się zastanawiać, co powinno zrobić w dalszej kolejności, gdzie się zwrócić i jakie kroki wykonać. Warto wiedzieć, że nie trzeba przechodzić przez proces pozyskiwania zobowiązania samodzielnie, a przeciwnie – w wielu przypadkach znacznie lepszym wyjściem będzie skontaktowanie się z ekspertem.
Dzięki temu firma będzie mogła skupić się na bieżących działaniach i rozwoju, a lwią część formalności, a także wyszukiwaniem i porównywaniem dostępnych ofert zajmą się specjaliści. Pomogą oni w zebraniu wymaganych do pożyczki dokumentów, objaśnią wszystkie jej szczegóły i odpowiedzą na wszelakie pytania pożyczkobiorcy. Dzięki temu cały proces będzie w pełni bezpieczny, szybki i bezstresowy.