Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności – jak się o niego postarać, by nie otrzymać odmowy?

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności – jak się o niego postarać, by nie otrzymać odmowy?

Rozpoczęcie działalności zawsze wymaga pewnych pokładów finansowych, które pozwolą na zakupienie potrzebnego sprzętu czy inwestycję w tworzenie produktów. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającą kwotą do rozpoczęcia własnej działalności, opcją pozostaje kredyt lub pożyczka dla firm od pierwszego dnia – czy początkująca firma ma szanse na taki zastrzyk gotówki, i o czym należy pamiętać?

Sprawdzaj oferty przed złożeniem wniosku

Nie wszystkie instytucje bankowe i banki mogą pochwalić się dobrą ofertą w której jest również uwzględniony kredyt dla firm – składanie wniosku do takiego miejsca właściwie mija się z celem i jest stratą czasu. Dodatkowo, choć niewiele osób jest tego świadomych, składanie wniosków do banków które narażone są na odmowę może skutkować ostatecznie całkowitym brakiem zdolności kredytowej, co będzie w przyszłości miało negatywny wpływ na dalsze próby uzyskania kredytu czy pożyczki.

Niektóre banki mają w ofertach kredyty dla firm od samego początku, wymagane są jednak takie dokumenty jak np. biznesplan, inne z kolei potrzebują udokumentowanych przychodów firmy z okresu co najmniej kilku miesięcy. Przed złożeniem wniosków warto zatem zapoznać się z ofertami banków które oferują klientom kredyt dla firm od pierwszego dnia – zaoszczędzimy tym samym czas, jak i maksymalnie ograniczymy ewentualne odmowy otrzymane od tych instytucji. Można to zrobić bardzo wygodnie np. za pośrednictwem Internetu, lub zwyczajnie udając się do oddziału wybranego banku w celu porozmawiania z doradcą klienta.

Pomoc doradcy kredytowego nieoceniona

Świat finansów i bankowości mało komu jest znany na tyle dobrze, że bez żadnych obaw potrafi się po nim poruszać. W przypadku tak ważnej kwestii jak kredyt dla firm, od którego uzyskania właściwie zależy cały los przedsięwzięcia, warto wspomóc się współpracą z doświadczonym doradcą kredytowym czy finansowym. Tacy specjaliści doskonale orientują się w przepisach prawa bankowego, a przede wszystkim są w posiadaniu aktualnych informacji odnośnie ofert bankowych, co pozwoli mu wybrać najlepszą ofertę dla swoich klientów.

Dodatkowo doradcy finansowi czy kredytowi wskażą klientom, jakie dokładnie dokumenty lub zaświadczenia są wymagane przez bank, którego oferta jest interesująca i rokuje na pozytywne rozpatrzenie wniosku. W każdym większym mieście można znaleźć takich specjalistów, którzy często mają bardzo dobre opinie, i to właśnie do nich warto się udać, jeżeli zależy nam na uzyskaniu kredytu dla firm na dobrych warunkach, jednak nie mamy wystarczającej wiedzy lub doświadczenia.

Dodaj komentarz