Kredyt dla lekarzy – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt dla lekarzy – co warto o nim wiedzieć?

kredyt dla lekarzy

Kredyt dla lekarzy to propozycja, która może zaciekawić większość pracowników służby zdrowia. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie właśnie taki produkt, który dedykowany jest pracownikom placówek państwowych i prywatnych. Lekarze, pielęgniarki czy fizjoterapeuci, to osoby, które cieszą się w naszym kraju dużym zaufaniem, nic więc dziwnego, że banki przygotowały dla nich specjalną ofertę. Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie dla lekarzy https://habza.com.pl/kredyt-dla-lekarza/ i czym się charakteryzuje takie zobowiązanie.

Kredyt dla lekarzy – co to jest?

Wykonywanie zawodu lekarza wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością i koniecznością długoletniej nauki. Osoby, które chcą być lekarzami, długie lata swojego życia muszą poświęcić na naukę, oraz praktyki. Z tego względu w naszym kraju, ale także na świecie lekarze cieszą się sporym szacunkiem, a także dobrymi zarobkami. Specjaliści z doświadczeniem mogą osiągać bardzo wysokie dochody, co niewątpliwie jest dużym atutem podczas ubiegania się o kredyt.

Wiele banków przygotowuje specjalne oferty dla lekarzy z tego względu, że są to bardzo wiarygodni klienci. Mają stałą i dobrze płatną pracę co stawia ich na bardzo dobrej pozycji, jeśli chodzi o otrzymanie kredytu. Taki kredyt może otrzymać zarówno lekarz rodzinny, jak i specjalista, który działa tylko w obrębie jednej specjalizacji np. stomatologii.

Kredyt dla lekarza wyróżnia się uproszczonymi procedurami, a także niższym oprocentowaniem i brakiem prowizji. Dzięki temu taki produkt finansowy jest naprawdę bardzo opłacalny – zarówno dla banku, jak i dla lekarza, który postanawia go wziąć.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy

Każda osoba, która kiedykolwiek starała się o kredyt hipoteczny, wie z iloma formalnościami się to wiąże. Kredyt hipoteczny dla lekarzy jest pod wieloma względami podobny do tradycyjnego kredytu. Osoba, która pracuje w służbie zdrowia, również musi posiadać wkład własny, który wynosi przynajmniej 20% wartości inwestycji. Jeśli chodzi o okres, na który można zaciągnąć kredyt, to w większości banków będzie to maksymalnie 30-35 lat. Warto jednak wspomnieć, że tak jak w przypadku kredytu gotówkowego dla lekarzy, tak i w przypadku hipoteki można liczyć na pewne benefity.

Główną korzyścią będzie, chociażby niższa marża oraz prowizja. Niektóre banki decydują się nawet na całkowitą rezygnację z pobierania dodatkowych opłat np. za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Lekarz tak samo, jak inni klienci banków będzie musiał przejść przez weryfikację zdolności kredytowej.

Dodaj komentarz