Kredyt na PIT – co to jest i kiedy mogę się o niego ubiegać?

Kredyt na PIT – co to jest i kiedy mogę się o niego ubiegać?

kredyt na PIT

Potrzebujesz gotówki, a jednocześnie nie chcesz wypełniać zbyt wielu formalności? Kredyt na PIT może Ci to zaoferować. Jest to stosunkowo nowy produkt w ofercie wielu banków, który stale zyskuje na popularności. Zobacz, co to jest kredyt na PIT i czy warto go wziąć.

Czym jest kredyt na PIT?

Kredyt na PIT to kolejny produkt bankowy, który maksymalnie ma nam ułatwić i przyśpieszyć całą procedurę ubiegania się o pieniądze. Kredyty na PIT nie różnią się wiele od tych tradycyjnych. Wyróżniają się jedynie tym, że wystarczy jeden dokument, czyli nasze roczne zeznanie podatkowe oraz ważny dowód osobisty. Po dostarczeniu do banku swojego zeznania podatkowego nie musisz już martwić się o załatwianie zaświadczenia o zarobkach. Pit zawiera wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne są pracownikowi banku do przeanalizowania Twojej sytuacji finansowej i obliczenia zdolności kredytowej.

Kiedy mogę dostać kredyt na PIT?

Banki najczęściej reklamują kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności na przełomie marca i czerwca. Zazwyczaj jest to oferta czasowa, z której można skorzystać tylko do określonego momentu. Jak łatwo się można domyślić, jest to wtedy, gdy większość Polaków musisz wypełnić PIT i oddać swoje zenanie podatkowe do Urzędu Skarbowego.

Dokumenty do kredytu na PIT

Mimo zachęcających sloganów marketingowych, że kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności to banki czasem mogą wymagać dodatkowych dokumentów. W momencie, gdy osoba, która analizuje nasze zeznanie podatkowe, odkryje w nim jakieś nieprawidłowości i będzie miała wątpliwości może poprosić nas o dodatkowe dokumenty. Wbrew zapewnieniom, że cała procedura jest szybka i wymaga od nas tylko PIT-u i dowodu osobistego, to wcale tak nie musi być. Możemy być dodatkowo poproszeni o wyciągi z konta i umowę o pracę. Większość banków z pewnością też sprawdzi naszą ocenę punktową w BIK i wpisy do KRD.

Dla kogo jest kredyt na PIT?

Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony dla każdej osoby, która potrzebuje dodatkowej gotówki i chce przejść przez całą procedurę jak najszybciej. Kredyt na PIT to szansa na uzyskanie pieniędzy bez konieczności przygotowania kilku dokumentów a decyzja o udzieleniu pieniędzy jest stosunkowo szybka. Należy też pamiętać, że najwięcej tego typu ofert jest dedykowanych osobom, które pracują na umowę o pracę i otrzymują PIT 11. Osoby, które prowadzą własną działalność lub są samozatrudnione, mogą nie otrzymać kredytu tylko na podstawie zeznania podatkowego.

Czy możliwy jest kredyt bez zgody współmałżonka? Czytaj dalej.

Dodaj komentarz