Gabinet szefa – jak urządzić go w sposób funkcjonalny i estetyczny?

Gabinet szefa – jak urządzić go w sposób funkcjonalny i estetyczny?

Urządzanie biurowych pomieszczeń nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymaga to bowiem umiejętnego połączenia funkcjonalności z estetyką, co nie zawsze jest takie oczywiste. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdej firmie jest gabinet szefa. Jest to pomieszczenie, które zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ, to właśnie tam odbywa się wiele spraw związanych z funkcjonowaniem całego przedsiębiorstwa. Jak urządzić gabinet tak, aby był funkcjonalny, a jednocześnie wyróżniał się swoim wyglądem? Podpowiadamy.

Elementy wyposażenia gabinetu – tego nie może zabraknąć

Jak wiadomo, każdy gabinet powinien być wyposażony w kilka podstawowych elementów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć biurko oraz fotel. To właśnie te dwie rzeczy w dużej mierze odpowiadają za komfort wykonywania obowiązków osoby, która będzie tam spędzać dużą część swojego dnia. Wysokość biurka oraz jego wielkość powinna sprzyjać wygodnej obsłudze klawiatury, oraz myszki. Ważne jest też to, aby znalazło się na nim miejsce na elementy takie jak drukarka czy dokumenty.

Jeśli chodzi o fotel biurowy, to powinien on mieć możliwość regulacji. Oparcie fotela podobnie, jak jego podłokietniki powinny być dopasowane do postury osoby, która będzie na nim siedzieć. W funkcjonalnym gabinecie nie może też zabraknąć regałów na książki i dokumenty. Jeśli chcesz, aby pomieszczenie wydawało się bardziej uporządkowane, to najlepiej jest postawić na szafki osłonięte drzwiami i szufladami. Ich zawartość nie będzie widoczna dla osób, które odwiedzą to miejsce.

W gabinecie szefa często może też dochodzić do spotkań. Z tego względu warto postawić w tym pomieszczeniu wygodne krzesła oraz stół. Spotkania w takim miejscu będą efektywne, a pracownicy i goście nie będą musieli stać podczas rozmowy. Jeśli w pomieszczeniu zostanie trochę wolnej przestrzeni, to można tam stworzyć miejsce wypoczynku z kanapą.

Wykładzina w gabinecie – jaką wybrać?

Aby gabinet wydawał się bardziej przytulny, powinna się w nim znaleźć wytrzymała wykładzina obiektowa. Taka powierzchnia poprawia akustykę pomieszczenia, w którym się znajduje i może wzbogacić wygląd całej aranżacji. Wykładziny obiektowe występują w wielu wzorach i kolorach, dlatego bez większego problemu dopasujesz je do gabinetu, który chcesz urządzić. Jeśli zależy Ci na klasycznej aranżacji, to możesz wybrać wykładzinę biurową w jednolitym kolorze. Z kolei, jeśli wolisz ciekawsze przestrzenie, to postaw na wykładzinę w formie płytek, które można układać w dowolny sposób.

Dodaj komentarz