Jak pozyskać pieniądze na rozpoczęcia działalności gospodarczej

Jak pozyskać pieniądze na rozpoczęcia działalności gospodarczej

Jak pozyskać pieniądze na rozpoczęcia działalności gospodarczej

Dotacje z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej

Najprostszym sposobem na znalezienie wymarzonej pracy jest otwarcie własnej działalności gospodarczej. Prowadzenie własnej firmy daje możliwość zarabiania na tym, co się lubi. Najlepsi biznesmeni potrafią przekuć własną pasję w biznes. Żeby rozpocząć własną działalność gospodarczą, potrzebne są środki finansowe na start. Jednym ze sposobów na pozyskanie pieniędzy jest zwrócenie się o dotację do lokalnego urzędy pracy. W ramach pomocy urzędu pracy uzyskać można około 20 tysięcy złotych. Co ważne, jeśli przedsiębiorca utrzyma swą firmę przez rok, nie będzie musiał zwracać pozyskanych środków.

Jeżeli początkujący przedsiębiorca potrzebuje więcej pieniędzy na start, powinien przyjrzeć się bliżej dotacjom z Unii Europejskiej. W zależności od regionu istnieją różne programy pomocowe skierowane do osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W ramach dotacji bezzwrotnej uzyskać można nawet 40 tysięcy złotych. Wysokość mikropożyczki o preferencyjnym oprocentowaniu może wynosić 50 tysięcy złotych. Na dużą pomoc w ramach funduszy unijnych liczyć mogą przede wszystkim innowacyjne projekty. Jeżeli przedsiębiorca planuje rozpocząć produkcję i sprzedaż nowoczesnego produktu, może liczyć na ogromne wsparcie ze strony Unii Europejskiej.

Kredyty bankowe

Osoby, które zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, powinny skierować swoje kroki do banku. Banki, które jeszcze do niedawna dosyć niechętnie podchodziły do udzielania kredytów początkującym biznesmenom, coraz częściej mają do zaoferowania ciekawe produkty finansowe. Oczywiście ilość środków finansowych, które może uzyskać wnioskodawca, uzależniona jest od wielu czynników. Do najważniejszych należą historia kredytowa, wysokość wkładu własnego, a także wiek przedsiębiorcy. Wyższy kredyt zaciągnąć mogą osoby, które są odnotowane w BIK jako wiarygodni klienci, terminowo spłacający wcześniej zaciągnięte zobowiązania.

Pomoc aniołów biznesu

Początkujący biznesmeni, którym wydaje się, że wpadli na genialny pomysł na biznes, a nie mają środków finansowych na jego realizację, mogą poszukać pomocy u tzw. aniołów biznesu. Aniołami biznesu nazywa się osoby, firmy lub instytucje, które dysponują wolnym kapitałem. Kapitał ten są gotowe przeznaczyć jako wkład do rozwoju ciekawych inicjatyw i pomysłów biznesowych. W zamian za pomoc anioł biznesu zyskuje udziały w przedsięwzięciu i ewentualnych zyskach.

Inne sposoby pozyskania kapitału

Szukając pieniędzy na założenie własnej firmy, warto zwrócić się o pomoc do rodziny i bliskich. Można także postarać się o znalezienie wspólnika, który będzie współfinansował proces zakładania działalności gospodarczej. Warto również zwracać uwagę na różnego rodzaju konkursy skierowane dla początkujących biznesmenów. Studenci lub absolwenci uczelni wyższych powinni także odwiedzić akademickie inkubatory przedsiębiorczości, które udzielają wsparcia młodym osobom pragnącym spróbować swych sił w biznesie.

Dodaj komentarz