Jak znaleźć dobrych pracowników z Ukrainy?

Jak znaleźć dobrych pracowników z Ukrainy?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej inwestują w pracowników pochodzących z Ukrainy. Takie zjawisko nasiliło się szczególnie w ostatnich latach, ponieważ pracodawcy zauważyli, że jest to świetny sposób na zyskanie chętnych do pracy ludzi, którzy często oczekują niższej stawki niż polscy pracownicy. 

Jak znaleźć dobrych pracowników z Ukrainy?

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje przedsiębiorców przed zatrudnieniem Ukraińców, jest obowiązek dopełnienia potrzebnych w tym celu formalności, które mogą zniechęcić swoją ilością. Rekrutacja pracowników z Ukrainy dla wielu pracodawców może więc wydawać się trudnym i długim procesem. Najlepszym sposobem na szybkie zatrudnienie pracowników pochodzących zza wschodniej granicy jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się tym w kompleksowy sposób. Jak przebiega proces szukania kompetentnych pracowników z Ukrainy i jak to zrobić, by być w pełni zadowolonym?

Proces szukania pracowników z Ukrainy

Tak naprawdę istnieje wiele sposobów na znalezienie dobrych pracowników pochodzących z Ukrainy, jednak nie wszystkie z nich są warte wysiłku. W każdej pracy liczą się przecież istotne wymagania, takie jak posiadane predyspozycje czy umiejętności, bez których wykonywanie obowiązków w sposób rzetelny nie byłoby możliwe. 

Przeszkodą w procesie rekrutacji pracowników z Ukrainy może być bariera językowa, która bywa przyczyną niedomówień i nieścisłości związanych z warunkami zatrudnienia, obowiązkami, urlopami, wynagrodzeniem itd. Najczęstszym sposobem szukania pracowników pochodzących z Ukrainy jest wykorzystanie wszelkich portali ogłoszeniowych, na których ogłaszają się osoby poszukujące pracy. Można tam jednak trafić na wiele podejrzanych ofert i osób, których zatrudnienie mogłoby stanowić dla przedsiębiorcy zbyt duże ryzyko. 

Skorzystaj z usług agencji

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na rekrutację pracowników z Ukrainy jest skorzystanie z usług zajmującej się tym agencji. Dzięki kompleksowo przeprowadzonemu procesowi rekrutacji będziemy mieć pewność, że do firmy trafią wyłącznie rzetelne osoby, które fachowo podejdą do wykonywanych obowiązków. Agencja zajmie się wszelkimi aspektami prawnymi zatrudnienia osób z zagranicy, takimi jak legalizacja ich pobytu oraz pracy w Polsce. 

Co więcej, skorzystanie z usług agencji będzie gwarancją zoptymalizowania kosztów związanych z zatrudnieniem Ukraińców. Nie będziemy musieli na własną rękę organizować ich przejazdu oraz zakwaterowania, ponieważ tego wszystkiego dopilnuje firma rekrutująca. Ponadto, dzięki dużemu doświadczeniu w sprowadzaniu pracowników z Ukrainy agencja przeprowadzi wszystko w błyskawicznym tempie, dlatego nie będziemy musieli obawiać się przedłużającej się procedury.

Dodaj komentarz