Jak zorganizować event dla rodzin z dziećmi?

Jak zorganizować event dla rodzin z dziećmi?

Jak zorganizować event dla rodzin z dziećmi?

W miesiącach letnich i wiosennych coraz bardziej popularne są eventy, które dają możliwość rodzinnego spędzania czasu. Organizacja takiego wydarzenia jest niezwykłym wyzwaniem, jednak może nas w tym wyręczyć agencja eventowa. Jak przygotować wydarzenie, z którego będą zadowoleni i dzieci, i dorośli?

Agencja eventowa – jak wybrać najlepszą?

To dopiero jest pytanie, prawda? Wszystko, co robimy po raz pierwszy, wydaje się być najtrudniejszą rzeczą na świecie. A w kwestii wyboru agencji odpowiedzialnej za organizację ważnego wydarzenia jest o tyle trudno, że event musi zadowolić i dzieci, i dorosłych. Jakie atrakcje wybrać? Co przyciągnie ich uwagę? Czy lepiej postawić na występy sceniczne, czy zabawy z animatorem? O wszystko zadba agencja eventowa – o ile dobrze trafisz.

A jak wybrać tą najlepszą? Nie ma lepszej rekomendacji, niż poczta pantoflowa. Dlatego warto pytać na forach internetowych, oraz na grupach na facebooku. Ale istotna jest również zawartość strony internetowej, na której zwykle znajdziesz kompletne portfolio danej agencji.

Jeżeli oferta wydaje się być ciekawa, a pracownicy potrafią rzeczowo opowiedzieć o zarysie samego scenariusza imprezy już po pierwszym telefonie to możesz mieć pewność, że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. Oczywiście przygotowanie kompletnego planu eventu wymaga czasu, jednakże jak wiesz pierwsze wrażenie często potrafi zadecydować o wyborze wykonawcy zlecenia.

Jakie atrakcje na rodzinny event?

Wbrew pozorom, dzieci wcale nie są zbyt wymagające. To rodzice dbają o to, by na każdym rodzinnym pikniku zaliczyć wszystkie możliwe udogodnienia. Dzieciom jednak wystarczy animator, klaun, czy szczudlarz, który będzie wiązać kolorowe baloniki, lub wymaluje im buźkę specjalnymi farbami.

Świetną atrakcją są także ogromne bańki mydlane – zwłaszcza, jeśli dzieci mogą je robić także samodzielnie. Długa kolejka maluchów ustawia się także zazwyczaj przy stoiskach z tatuażami brokatowymi, a także kolorowymi warkoczykami.

Do tego zabawy ruchowe, konkursy z drobnymi nagrodami, chusta animacyjna, tunel, trochę piłek, i lina do przeciągania – i tak naprawdę stworzymy dzieciom mały raj na ziemi.

Oczywiście w trakcie takiej imprezy ważna jest również konferansjerka, nagłośnienie, i wiele innych, technicznych kwestii – o które nie musimy się martwić, wybierając do organizacji agencję eventową.

Dodaj komentarz