Leasing pracowników – na czym to polega?

Leasing pracowników – na czym to polega?

W Twojej firmie brakuje rąk do pracy, ale nie chcesz zatrudniać kogoś na stałe? W takiej sytuacji leasing pracowników sprawdzi się doskonale. To opłacalne rozwiązanie, z którego najlepiej skorzystać z pomocą agencji pracy. Sprawdź, czym jest leasing pracowników i dlaczego korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorców.

Coraz częściej polskie firmy decydują się na zatrudnienie osób z Ukrainy i ze Wschodu. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest leasing pracowników, czyli wypożyczenie ich na określony czas, zarówno krótszy, jak i dłuższy, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Cała procedura może wydawać się nieco skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego! Wystarczy bowiem skorzystać przy tym z pomocy wyspecjalizowanej w tej dziedzinie agencji pracy. Z pomocą ekspertów zaopatrzymy firmę w uczciwych i solidnych pracowników.

Jak działa leasing pracowników?

Wiele firm mierzy się z wyjątkowo pracowitymi sezonami w ciągu całego roku, np. w okresie przedświątecznym lub wakacyjnym. W takiej sytuacji bardzo często przydają się dodatkowi pracownicy, jednak znalezienie osoby chętnej do pracy wyłącznie na określony czas jest trudnym zadaniem. Sposobem na to jest leasing pracowników, w przypadku którego są oni wypożyczani od innej firmy. Dzięki temu nie tracą zatrudnienia, a firma udostępniająca swoich pracowników nie musi ich zwalniać w mniej wymagającym pod względem pracy okresie. Umowa podpisywana jest pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Korzystając z leasingu pracowników, najlepiej jest zrobić to z pomocą agencji pracy. Pośrednicząca w leasingu firma zajmie się wszelkimi formalnościami.

Zalety leasingu pracowników z Ukrainy i ze Wschodu

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z leasingu pracowników. Nic dziwnego — jest to wyjątkowo opłacalne dla każdej z uczestniczących w nim stron. Jako przedsiębiorstwo wypożyczające pracownika od innej firmy, oszczędzamy mnóstwo czasu i pieniędzy. Nie jest już konieczne poświęcanie wielu dni, tygodni, a nawet miesięcy na przeprowadzenie profesjonalnej rekrutacji. Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że jest to nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny proces. Nawet płacąc agencji pracy prowizję za zorganizowanie leasingu, oszczędzamy znaczącą część budżetu firmy. Dlaczego warto natomiast postawić na zatrudnienie osób z Ukrainy i ze Wschodu? Ponieważ są to chętne do pracy osoby, które z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki. Wschodnie kraje są pełne specjalistów i kompetentnych pracowników, którzy świetnie sprawdzają się w polskich firmach.

Dodaj komentarz