Szkolenia jako bonus dla pracowników

Szkolenia jako bonus dla pracowników

szkolenia integracyjne

Czy wiesz, że już połowa polskich firm organizuje regularnie szkolenia dla pracowników? Okazuje się, że inwestowanie w zatrudniony personel sprzyja generowaniu jak najwyższych zysków działalności gospodarczej. Chodzi nie tylko o podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji konkretnych pracowników na danym stanowisku. Eksperci potwierdzają, że propozycja doszkalania się, jest uznawana przez samych zatrudnionych jako dodatkowy bonus do miesięcznego wynagrodzenia.

Szkolenia zawodowe w aspekcie psychologicznym

Rozmaite kursy oraz szkolenia, w tym szkolenia integracyjne dają nie tylko wymierne efekty, które wiążą się ze zdobywaniem nowych umiejętności czy wiedzy. Ich organizacja ma o wiele szerszy aspekt. Świadomość możliwości rozwoju w ramach uczestniczenia w szkoleniach otwartych bądź zamkniętych, zwiększa motywację i zaangażowanie pracownika. Co więcej, zatrudniony wykazuje też większą lojalność względem pracodawcy – jest mu wdzięczny za inwestycje w osobisty rozwój.

Korzyści z organizacji szkoleń czerpią też same firmy i nie chodzi tutaj jedynie o zyskanie lepszych, bardziej wykwalifikowanych pracowników. Dawanie możliwości podejmowania decyzji kadrze oraz dbanie o ich dobre warunki zatrudnienia, to ogromny postęp w realizowanych strategiach zarządzania personelem. Już dawno udowodniono, że pracownicy, którym oferuje się dobre warunki pracy, oraz dba o ich rozwój, są bardziej wydajni. Styl zarządzania autorytarny już dawno odszedł do lamusa.

Ciekawostką jest to, że do przedsiębiorstw, które organizują szkolenia integracyjne czy innego rodzaju kursy zawodowe, składanych jest nawet kilka razy więcej CV aniżeli do tych, które takich dodatków nie oferują.

Właśnie jako bonus do podstawowego wynagrodzenia traktowany jest udział w szkoleniach. Warto wiedzieć, że nie wszystkie muszą być organizowane celem zwiększania kwalifikacji zawodowych. Docenia się także te, których istotą jest budowanie i wzmacnianie dobrych relacji w zespole. Coraz częściej pracownikom oferuje się po prostu świetną zabawę. Wyjście do restauracji, na kręgle czy wieczorny koncert, to już standard. Praktykowane są również wyjazdy integracyjne, podczas których łączy się przyjemne z pożytecznym. W ciągu dnia pracownicy odbywają szkolenia, by wieczorem oddać się szalonej zabawie.

Bez względu na to, jaki rodzaj szkoleń oferuje firma, taki dodatki są zawsze pozytywnie rozpatrywane przez zatrudniony personel.

Dodaj komentarz