Dekoracja stołu – jakie serwetki najlepiej wybrać?

Dekoracja stołu – jakie serwetki najlepiej wybrać?

Dekorując stół, swoją uwagę najczęściej poświęcamy takim elementom jak: obrus, kwiaty, dekoracje i zastawa. Warto jednak pamiętać także o drobnych elementach takich jak serwetki, które mogą całkowicie odmienić wystrój. Mogą się one przydać podczas uroczystych, rodzinnych obiadów, świąt, a także podczas takich wydarzeń jak wesele i firmowe spotkanie. Zobacz jakie serwetki najlepiej wybrać, aby były one estetycznym dopełnieniem całej dekoracji.

Serwetki flizelinowe na stół

Rozwiązaniem, które jest warte uwagi, podczas dekorowania stołu są serwetki flizelinowe. Są one obecnie dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online i wiele osób wybiera właśnie je. Dlaczego? Serwetki flizelinowe są stworzone z materiału, który jest elastyczny i dzięki temu łatwo można je składać w fantazyjne kształty. Po złożeniu serwetka bez problemu utrzymuje swój kształt przez bardzo długi czas i stanowi idealne dopełnienie całej dekoracji stołu podczas różnych uroczystości. Serwetki flizelinowe są dostępne w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach. Bez problemu znajdziesz model serwetek, które będą pasować do konkretnej okazji np. wesela czy świąt Bożego Narodzenia.

W zależności od uroczystości możesz dopasować serwetki do dekoracji stołu. Na weselu sprawdzą się białe serwetki z ornamentami na brzegach. Jeśli jednak lubisz minimalizm, to możesz postawić na serwetki w kolorze beżu lub szarości, które nie będą zanadto wyróżniać się na tle zastawy oraz innych dekoracji. Dla miłośników nieszablonowych rozwiązań również coś się znajdzie. Serwetki flizelinowe można kupić w wyrazistych odcieniach takich jak zieleń czy pomarańcz. Taki element doskonale sprawdzi się w przypadku kolorowych aranżacji np. z okazji świąt Wielkanocnych.

Jak złożyć serwetki?

W internecie nie brakuje poradników dotyczących tego, jak można złożyć serwetki na stół. Możesz je po prostu położyć pod zastawą lub sztućcami, włożyć do nich sztućce, ale ciekawszym rozwiązaniem jest złożenie ich w fantazyjny sposób. Możesz na przykład złożyć je na pół, owinąć wstążką w kolorze przewodnim uroczystości i dodać element dekoracyjny w postaci gałązki. Dobrym pomysłem jest również złożenie ich w taki sposób, aby stały, taką serwetkę można położyć na talerzu. Dobrze dobrane serwetki flizelinowe mogą odmienić wygląd całego stołu i sprawią, że dekoracja będzie sprawiać wrażenie kompletnej. Nie można również zapomnieć o funkcjonalnym aspekcie takiej dekoracji. Serwetki mogą się bowiem przydać gościom podczas spożywania posiłków np. do wytarcia kącików ust lub ochrony ubrania przed zabrudzeniem.

Dodaj komentarz