Na czym polega content video marketing? Jak wypromować produkt?

Na czym polega content video marketing? Jak wypromować produkt?

Działania promocyjne prowadzone w internecie mogą okazać się mocno zróżnicowane. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę sporą konkurencję, z którą musimy się zmierzyć. Wymusza ona na nas czynności zakrojone na szeroką skalę. Sztuką będzie więc wyróżnienie się na tle innych – pomóc w tym może content video marketing.

Oczywiście realizowany przez profesjonalistów, z użyciem nowoczesnego sprzętu i wszystkich niezbędnych technik, które pozwolą uzyskać pożądany efekt. O czym jednak mowa? Jest to sposób promowania produktów, polegający na przygotowywaniu krótkich materiałów filmowych, które przedstawiają wybrany towar w konkretny sposób.

To, jak będzie wyglądał finalny film, zależy od wybranej techniki, jak również od specyfiki samego produktu. Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów znajduje się:

  • spot reklamowy, który pozwala przedstawić grupę towarów, a nawet usługę bądź firmę,
  • spot produktowy, skupiony na jednym elemencie,
  • packshot 360, pokazujący produkt ze wszystkich stron (jest to znacznie atrakcyjniejsza forma prezentacji niż zestaw zdjęć),
  • fashion packshot, skierowany do sklepów sprzedających ubrania,
  • explainer, czyli wyjaśnienie, z czego składa się produkt i jak go używać,
  • unboxing, będący filmem pokazującym pudełka oraz ich zawartość.

Kto powinien skorzystać z content video marketingu?

Jak pokazują powyższe przykłady, sposobów promocji jest naprawdę sporo. Pozwalają one w dokładny sposób zaplanować kampanię marketingową, a także skupić uwagę odbiorców na tym, na czym nam najbardziej zależy.

Biorąc pod uwagę rodzaje oraz sposób wykonania wszelkich materiałów filmowych, zainteresować nimi powinny się przede wszystkim sklepy internetowe. Dzięki nim są bowiem w stanie w znacznie atrakcyjniejszy sposób przedstawić swoją ofertę. Jest to ponadto sposób na to, aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu.

Profesjonalna obróbka video, wykonana przez specjalistów od tej metody promocji, sprawi, że sklep stanie się znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Klienci będą mogli „na żywo” przekonać się, jak wyglądają konkretne produkty i jakie są ich największe atuty. Zdjęcia, w przeciwieństwie do ruchomych obrazków, nie mówią wszystkiego.

Co ważne, omawiane filmy mogą znaleźć się nie tylko w sklepie online, ale również w mediach społecznościowych, forach i stronach tematycznych, a także wszędzie tam, gdzie prowadzona jest intensywna promocja zarówno firmy, jak i jej towaru. Żeby jednak zapewniły one pożądany efekt, warto współpracować z właściwymi profesjonalistami.

Dodaj komentarz