Od czego zależy cena filmu wizerunkowego?

Od czego zależy cena filmu wizerunkowego?

Popularność platform streamingowych oraz serwisów społecznościowych opierających się na video nie wzięła się znikąd. Dostawcy usług z zakresu realizacji filmów z lotu ptaka stali się przystępniejsi, dlatego nawet średnie firmy mogą pozwolić sobie na tego typu usługi.

Video marketing z każdym rokiem staje się coraz popularniejszą formą promocji firmy. Z uwagi na poziom zaangażowania widza bije na głowę inne rodzaje contentu, w tym treści pisane czy niczym niewyróżniające się obrazki. Wielu przedsiębiorców przymierzających się do podjęcia współpracy z profesjonalnym studiem reklamowym zastanawia się, jaką kwotą powinni dysponować. W poniższym tekście omawiamy, od czego zależy cena filmu wizerunkowego.

Film wizerunkowy – czym jest?

Wiele firm, zarówno z branży usługowej, jak i produkcyjnej, chcących zaistnieć w Internecie i dotrzeć do nowych klientów, decyduje się na inwestycję w profesjonalny film wizerunkowy. Z jego wyprodukowaniem i emisją wiąże się szereg korzyści dla danej marki. Materiały wideo, w przeciwieństwie do tekstu czy statycznej grafiki, wzbudzają w odbiorcach o wiele więcej emocji. Są też znacznie lepiej od nich zapamiętywane.

Jakie są zalety nakręcenia profesjonalnego filmu wizerunkowego?

Profesjonalny film może posłużyć do budowania pozytywnego wizerunku danej firmy w oczach kontrahentów, pracowników i klientów. To także atrakcyjna forma przekazywania wartości danego przedsiębiorstwa. Brand może zwiększyć swoją rozpoznawalność na rynku. Za pomocą filmu nakręconego przez specjalistyczną ekipę wyposażoną w kompleksowy sprzęt można w ciekawy i wciągający sposób przedstawić nowe produkty czy kolekcje. Za pośrednictwem dobrze stworzonego wideo można pozytywnie wpłynąć na proces rekrutacji nowych pracowników, a także wzmocnić działania rebrandingowe. Poza tym materiały audiowizualne staną się świetnym elementem promocji marki na targach branżowych.

Film wizerunkowy – cena produkcji. Jakie czynniki mają na nią wpływ?

Istnieje szereg narzędzi i technik, pozwalających na przekazanie w sposób atrakcyjny i angażujący wartości danej marki, jej historii oraz zachodzących wewnątrz procesów. Od zastosowania konkretnych środków zależy wycena projektu. Generalnie, jeśli chodzi o film wizerunkowy, cena jest uzależniona od wielu czynników, a wyżej wymieniony jest tylko jednym z nich. Ważną kwestią jest sporządzenie scenariusza realizacji filmowej. Kolejnym jest liczba dni zdjęciowych – im jest ich więcej, tym ostateczna cena przedsięwzięcia będzie wyższa. Urozmaicenie nagrania animacjami 2D i 3D znacząco zwiększa koszty produkcji, gdyż wymaga zatrudnienia określonych specjalistów.

Wykorzystanie profesjonalnego lektora ze studia lektorskiego zamiast amatorskiego nagrania audio zrealizowanego przez pracownika danej firmy również podniesie koszty, ale też zwiększy jakość końcową filmu. Wiele zakładów produkcyjnych chętnie widzi w swoich realizacjach ujęcia z drona, ukazujące z perspektywy lotu ptaka infrastrukturę, obiekty, maszyny czy pojazdy. Rodzaj zastosowanego sprzętu także wiąże się z konkretnym budżetem klienta. Im większa liczba lokacji, tym również należy mieć na uwadze rosnące koszty związane z czasem dojazdu i pracą ekipy. Wśród elementów wpływających na cenę końcową znajduje się też udźwiękowienie i dobór odpowiedniej muzyki. Podsumowując, jeśli chodzi o film wizerunkowy, cennik jest kwestią bardzo indywidualną i ustalaną każdorazowo po zapoznaniu się z konkretnymi potrzebami klienta oraz budżetem, jakim dysponuje.

 

Dodaj komentarz