W co inwestować w 2019 żeby nie stracić

W co inwestować w 2019 żeby nie stracić

w co inwestować

Czy zastanawialiście się kiedyś, w co inwestować pieniądze, by nie tylko na tym nie stracić, ale też wyjść na swoje? Inwestowanie pieniędzy to trudna decyzja, do której nie można podchodzić pochopnie. Koniecznie należy ocenić stopień ryzyka, budżet, który jesteśmy gotowi stracić, a także to, kiedy chcemy otrzymać swoje pieniądze. Przyjrzymy się teraz kilku najlepszym miejscom na inwestycje pieniężne.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne nie wymagają od nas dużej kwoty na start, ale nie powinniśmy też nastawiać się na ogromne zyski. W zasięgu jest od kilku (fundusze z małym ryzykiem) do kilkunastu (fundusze z dużym ryzykiem) procent zysku rocznie, z zastrzeżeniem, że wpłacone pieniądze możemy również częściowo stracić. Decydując się na fundusze o małym ryzyko, istnieje szansa, że większe zarobki osiągniemy umieszczając pieniądze na lokatach bankowych.

Giełda

Giełda pozwoli nam w prosty sposób zyskać wiele pieniędzy lub też je stracić. Nasze zyski zależeć będą od tego jakie ryzyko jesteśmy skłonni podjąć. Najlepszym sposobem jest rozłożenie zainwestowanych środków w różne typy aktywów, dzięki czemu w razie strat na jednych akcjach, możemy je skompensować zyskami w obligacjach lub funduszach inwestycyjnych.

Domeny internetowe

Koszt utrzymania domeny to kilkanaście, do kilkudziesięciu złotych w skali roku. Jeśli uważamy, że w najbliższym czasie jakaś usługa, firma osiągnie sukces, musimy tylko zakupić atrakcyjną domenę powiązaną tematycznie z daną spółką. Jeśli nam się uda, możemy zarobić nawet kilkanaście tysięcy. jest to jednak dość ryzykowna inwestycja.

Nieruchomości

Według wielu analityków, którzy oceniają to, w co inwestować pieniądze, to właśnie nieruchomości są najlepszą opcją. Ceny mieszkań stale rosną, ludzie przeprowadzają się do wielkich miast, wynajmując mieszkania, dlatego też zarabianie w ten sposób może okazać się strzałem w dziesiątkę. Znawcy mówią, że stopa zwrotu w 2019 może osiągnąć nawet 9%, co jest znakomitym wynikiem patrząc na to, że bezpieczeństwo takiej inwestycji jest naprawdę duże. Decydując się na zakup nieruchomości musimy jednak pamiętać o tym, że najważniejsza jest atrakcyjna okolica i lokalizacja, a także to, w jaki sposób rozwija się miejsce, w którym kupujemy mieszkanie. Jeśli mieszkańcy wyjeżdżają – zakup mieszkania to głupi pomysł, ale jeśli liczba osób w danym mieście cały czas rośnie – możemy zrobić interes życia. Inwestycja w mieszkanie wymaga jednak sporego budżetu lub wzięcia kredytu, na co wiele osób nie chce się zdecydować.

Dodaj komentarz