Wynajem sali szkoleniowej a dodatkowe udogodnienia – czego warto szukać?

Wynajem sali szkoleniowej a dodatkowe udogodnienia – czego warto szukać?

Organizacja warsztatów dla firmy bywa czasem wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie odbywają się one w biurze. Wtedy poza znalezieniem odpowiedniego prowadzącego, kluczową kwestią staje się wynajem sali szkoleniowej. Jej wybór zwykle zależy od ceny, wielkości i lokalizacji. Warto jednak szukać takich ofert, gdzie można dodatkowo skorzystać z udogodnień, które mają istotny wpływ na przebieg szkolenia i komfort jego uczestników.

Wynajem sali szkoleniowej z pełnym wyposażeniem

Liczy się nie tylko liczba krzeseł i stołów. By warsztaty mogły się odbywać, często potrzebne są projektory do wyświetlania prezentacji lub filmów instruktażowych. Zamiennie stosowane są też monitory, koniecznie z dużymi ekranami, żeby każdy uczestnik mógł dokładnie widzieć slajdy.

Zanim zdecydujesz się na ofertę danej firmy, upewnij się, że Twój sprzęt można bez trudu podłączyć do urządzeń znajdujących się na sali szkoleniowej. Na wszelki wypadek sprawdź też, czy istnieje inna możliwość przesłania materiałów, by można było je wyświetlić na ekranie. Obowiązkowo uczestnicy i organizatorzy muszą też mieć dostęp do wi-fi na terenie obiektu. Na szczęście ta usługa stała się już standardem w miejscach, które oferują wynajem sali szkoleniowej.

Posiłki i ciepłe napoje

Często zdarza się, że warsztaty trwają kilka godzin. Im dłuższe szkolenie, tym większy jest apetyt jego uczestników. Z czasem zauważalnie spada też ich poziom energii. Z tego powodu poza merytoryczną stroną zajęć, należy też pomyśleć o wyżywieniu i swobodnym dostępie do dobrej kawy. Firmy oferujące wynajem sali we Wrocławiu proponują czasem swoim klientom serwis kawowy. Tak jest na przykład w IdeaPrestige.

Czasem istnieje też możliwość zamówienia cateringu, ale jeśli sala znajduje się w centrum miasta, wygodniejszym rozwiązaniem może być wyjście do pobliskiej restauracji. Warto zapytać, czy biuro, w którym znajdują się sale szkoleniowe, organizuje takie wyjścia.

Klimatyzacja

Letnie temperatury są ostatnio niezwykle wysokie, co utrudnia skupienie i ma negatywny wpływ na komfort osób, które pracują w nagrzanych pomieszczeniach. Dotyczy to również uczestników szkoleń. Trudniej skoncentrować się na wypowiedzi prowadzącego, gdy panuje opał, dlatego warto zdecydować się na wynajem sali we Wrocławiu, gdzie jest klimatyzacja. To znacznie zwiększy wygodę osób, biorących udział w wydarzeniu i pozwoli im w pełni skupić się na zajęciach.

Pomoc obsługi

Czasem zdarzają się nieprzewidziane sytuacje – projektor odmówi posłuszeństwa, klimatyzator przestanie działać albo okno się zatnie. Wtedy warto mieć oparcie w recepcji. Z tego powodu upewnij się, czy firma, która udostępnia Ci salę oferuje wsparcie przy rozwiązywaniu tego typu problemów. Możesz też dodatkowo poszukać opinii na jej temat i w ten sposób dowiedzieć się, czy rzeczywiście taka pomoc jest udzielana, gdy okazuje się potrzebna.

Powodzenie warsztatów zależy od wielu czynników. Najważniejszy jest z pewnością wybór prowadzącego – musi mieć potrzebną wiedzę i umieć ją przekazać w interesujący sposób. Ale warunki, jakie panują na sali, wpływają na odbiór i komfort uczestników. Właśnie dlatego warto mieć na uwadze dodatkowe udogodnienia przy wynajmie sali szkoleniowej.

Dodaj komentarz