O czym trzeba pamiętać, kupując alkohol na prezent?

O czym trzeba pamiętać, kupując alkohol na prezent?

Alkohol jest jednym z najpopularniejszych prezentów wśród osób dorosłych, szczególnie, jeśli nie znają się one zbyt dobrze lub po prostu nie mają pomysłu na bardziej spersonalizowany podarunek.

Dobry trunek można podarować na święta, urodziny, imieniny, z okazji sukcesu w pracy czy niemal jakiejkolwiek innej okazji, więc jest to niewątpliwie coś bardzo uniwersalnego. Zanim jednak zakupimy i przekażemy danej osobie taki prezent, jest kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. Co należy rozważyć, kupując alkohol na prezent? Tłumaczymy!

Pamiętaj o opakowaniu

Najważniejszą częścią prezentu jest niewątpliwie sam alkohol, który może zostać otworzony i skonsumowany od razu, wraz z darczyńcą, ale też odłożony na półkę na inną okazję.

Jednak, aby prezent był jeszcze bardziej elegancki i zrobił większe wrażenie na obdarowywanej osobie, warto zadbać o estetyczne, ciekawe opakowanie. Dobrym pomysłem może być choćby swego rodzaju „rękaw” na butelkę, który nie tylko ją zabezpiecza, ale też nietypowo wygląda i od razu przyciąga uwagę.

Wysokiej jakości opakowanie na alkohol, najlepiej wraz ze spersonalizowaną wiadomością, czy to bezpośrednio przy butelce, czy w formie osobnej kartki, jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby prezent został odebrany bardziej personalnie. Jest to z pewnością znacznie lepsze rozwiązanie niż po prostu podanie komuś „gołej” butelki w ramach prezentu.

Co więcej, inwestując w wysokiej jakości opakowanie, będziemy też mieli większą pewność, że butelka, która z oczywistych względów jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, nie rozbije się podczas transportu i bezpiecznie dotrze do celu.

Dobierz trunek do obdarowywanej osoby

Nie każdy lubi ten sam rodzaj alkoholu. Przeciwnie – występują w tym zakresie duże różnice, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak wiele typów alkoholi jest obecnie łatwo dostępne. Warto więc przed zakupem upewnić się, jaki alkohol preferuje dana osoba, jeśli jeszcze tego nie wiemy.

Możemy zapytać jej bliskich lub w ostateczności, jeśli jest to na przykład nasz szef, postawić na coś klasycznego, na przykład na whisky. Nie ma sensu ryzykować, że zakupimy coś mniej popularnego i dana osoba nawet tego nie otworzy bądź poczęstuje otrzymanym alkoholem innych, ale sama go nie wypije.

Alkohol wbrew pozorom może być dość spersonalizowanym prezentem, jeśli uda nam się poznać preferencje danej osoby. Przykładowo, jeśli dowiemy się, że ktoś uwielbia brandy, z pewnością butelka tego trunku, szczególnie butelka z wyższej półki, bardzo ją ucieszy, zwłaszcza, jeśli zazwyczaj otrzymuje tylko wódkę czy inne popularne alkohole.

Dodaj komentarz