Jak dbać o siebie, gdy pracujesz z domu?

Jak dbać o siebie, gdy pracujesz z domu?

Samoopieka, gdy pracujesz w domu jest niezbędna! Nie masz swoich zwykłych kolegów wokół ciebie, aby utrzymać cię przy zdrowych zmysłach, aby twoja rutyna była nienaganna. Dzisiaj mam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawić, że praca w domu stanie się nieco łatwiejsza do opanowania…

Praca w domu w tej czy innej formie jest dość dużo większość ludzi pracy marzeń i w ciągu ostatniego roku lub tak, coraz więcej z nas ma możliwość, aby to zrobić i nie jestem pewien, że nasz świat pracy będzie kiedykolwiek wrócić do sposobu, w jaki było kiedyś. Wiele osób będzie musiało wrócić do pracy w swoim zwykłym miejscu pracy, ale tak wiele firm musiało zainwestować w infrastrukturę (zrozumcie, że używam dziś wielkich słów), aby umożliwić swoim pracownikom pracę w domu w czasie obecnego kryzysu, że naprawdę nie widzę, aby wszystkie one po prostu odpisały na ten czas i inwestycję i z czystym sumieniem odwołały wszystkich z powrotem do swoich biur.

Co oznacza, że znacznie więcej z nas będzie dołączyć do gangu pracy w domu w jakimś stopniu – nawet jeśli jest to tylko kilka dni w tygodniu z resztą czasu spędzonego w biurze. A to będzie oznaczać pewne duże zmiany w stylu życia dla ludzi wraz z koniecznością upewnienia się, że samoopieka podczas pracy w domu powinna być priorytetem!

Po pierwsze, co to jest samoopieka?

Zasadniczo, samoopieka jest robienie czegoś, aby dbać o siebie. To może być dość dużo działań, które robisz celowo dbać o swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne lub fizyczne. Brzmi prosto, prawda? To dlatego, że w teorii, to naprawdę jest prosta koncepcja, ale w rzeczywistości, samoopieka jest tak często pomijane jako coś, co nie jest ważne lub może być przeniesiony w dół listy priorytetów.

Dlaczego samoopieka jest tak ważna?

Czy kiedykolwiek słyszałeś zdanie “Nie można nalać z pustego kubka”? To jeden z moich ulubionych cytatów, ponieważ podsumowuje wszystko, co oznacza dla mnie samoopieka. Jeśli nie dbam o siebie, to jak mogę dbać o innych? Samoopieka polega na robieniu małych rzeczy (lub dużych rzeczy), aby świadomie zadbać o siebie, a robiąc to, zobowiązujesz się, że dbasz o siebie. Robisz małe rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność lub dają Ci czas wolny od zabieganego dnia, co z kolei będzie miało pozytywny wpływ na Twoje życie w taki czy inny sposób.

Sposoby dbania o siebie, kiedy pracujesz w domu

Podtrzymuj kontakty

Upewnij się, że masz sposób, aby pozostać w kontakcie z kolegami, więc jeśli nie ma jeszcze coś w miejscu dla Ciebie, a następnie uzyskać coś ustawić. Jeśli jesteś samotnym pracownikiem, który tak naprawdę nie ma kolegów z pracy, aby utrzymać w kontakcie, a następnie może spojrzeć, aby zobaczyć, czy masz innych przyjaciół, którzy są w tej samej łodzi i ustawić regularne małe spotkania, tylko tak, że masz kogoś do rozmowy poza własnym kręgiem rodzinnym.

Strefa przeznaczona do pracy

Wyznacz dedykowany obszar roboczy, jeśli masz miejsce w swoim domu, najlepiej gdzieś można po prostu zamknąć na koniec dnia, więc nie trzeba zobaczyć swoje rzeczy pracy po zakończeniu na koniec dnia. Oddzielne miejsce do pracy jest naprawdę dobre, więc masz wyraźny podział między pracą a życiem domowym. Staraj się pracować w miejscu z dużą ilością naturalnego światła.

Harmonogram jest ważny

Trzymaj się swojego zwykłego harmonogramu i upewnij się, że bierzesz swoje przerwy i lunche. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, gdy pracujesz w domu, ponieważ jest to naprawdę kuszące aby zaniechać rutyny. Staraj się teraz ustawić alarm w telefonie na swój lunch, żeby mieć przypomnienie!

Dodaj komentarz