Opcje binarne – handel online

Opcje binarne – handel online

Opcje binarne – handel online

Sposób na dodatkowy zarobek

Coraz więcej osób próbuje dorobić sobie do budżetu domowego. Jednym ze sposobów na dodatkowy zastrzyk gotówki jest handel opcjami binarnymi. Głównym zadaniem jest prognozowanie czy cena wybranego przez ciebie aktywa będzie wzrastać lub spadać w ustalonym okresie czasu (może to być nawet 15 sekund). Aktywami mogą być pary walutowe (np. EUR/USD), indeksy, akcje albo towary (np. ropa czy złoto).

Żeby zarobić na takim handlu musisz prawidłowo przewidzieć, co stanie się z aktywem. Możesz użyć również strategii, które ułatwią Ci prognozowanie. Strategia może opierać się na obserwacji i obstawianiu wyniku kierując się najnowszymi wiadomościami z rynku. Można również wykorzystać graficzne wykresy, które pokazują nam rozwój ceny w poprzednim okresie i na ich podstawie prognozować wynik. Najlepiej jest korzystać z obu sposobów, bo zwiększa to szanse na powodzenie.

Opcje binarne – handel online

Najczęściej stosuje się 4 rodzaje opcji binarnych:

– high/low – najbardziej lubiane przez inwestorów. Kupujący musi przewidzieć, czy kurs będzie wyższy czy niższy w stosunku do ceny wyjściowej w danym przedziale czasowym. Jeżeli ostatnimi czasy kurs miał tendencję spadkową, to warto jest trzymać się tego trendu, ponieważ rośnie wtedy prawdopodobieństwo wygranej.

– touch/no touch – kupujący określa, czy w danym przedziale czasowym cena aktywa osiągnie dany poziom, czy też nie. Jeżeli kupujący zaznaczy opcję „touch” to wygrywa nawet jeśli wykres ceny tylko raz przekroczy założony poziom w określonym czasie. W przypadku opcji „no touch” wykres nie może przekroczyć ustalonego poziomu ani razu.

– opcje krótkoterminowe – kupujący musi spekulować bardzo szybko, czy kurs pójdzie w górę czy w dół. Zazwyczaj musi podjąć decyzję w przedziale od 15 sekund do 5 minut. Taki rodzaj jest zaliczany do opcji high/low. Daje on możliwość przeprowadzenia wielu transakcji w krótkim czasie.

– opcje boundary albo range options – podobne do opcji touch/no touch. Inwestor musi określić czy cena aktywa pozostanie w danym przedziale czasowym, czy znajdzie się poza nim. Chodzi o określenie konkretnego rezultatu w postaci braku przecięcia poziomów.

Ważne jest, żeby każdy kto chce zacząć zarabiać na opcjach binarnych wiedział, że wiąże się to z ryzykiem utraty kapitału. Nie zawsze uda się przewidzieć, jaka sytuacja nastąpi, a wtedy niestety włożony kapitał zostanie utracony. Jest to więc ryzykowny sposób zarabiania, dlatego warto przed właściwym prognozowaniem spróbować sił na koncie demo, bez wkładu finansowego.

Dodaj komentarz