Jak może zarobić matka wychowująca dzieci? 4 propozycje

Jak może zarobić matka wychowująca dzieci? 4 propozycje

Jak może zarobić matka wychowująca dzieci? 4 propozycje

Któż z nas nie chce więcej zarabiać? Szukamy pracy w internecie, ponieważ daję ona sporo możliwości. Można ją wykonywać tam, gdzie jest dostęp do sieci, czyli zwykle prawie wszędzie. Praca online jest zatem idealnym pomysłem dla matek, które nie mogą sobie pozwolić na stały etat, ponieważ muszą opiekować się pociechami. Zatem jak matka zajmująca się dziećmi może podreperować domowy budżet?

1. Prowadzenie bloga

Siedząc z dziećmi w domu, można zacząć zarabiać na prowadzeniu bloga. Dzisiaj jest wiele możliwości na zmonetyzowanie treści w internecie. Najważniejsze to dotrzeć do czytelnika ciekawą treścią. Obecnie bardzo lubimy obrazki w sieci i dlatego np. blogi modowe cieszą się tak ogromną popularnością. Jednak jeśli potrafimy pisać na ciekawe tematy, to także bez problemów przyciągniemy czytelników.

Z pewnością nie jest to opcja, w której od razu zarobimy. Jest to inwestycja długoterminowa, bo nim blog przyniesie jakiekolwiek dochody to minie sporo czasu. Trzeba zbudować bazę wpisów, zadbać o stronę wizualną czy pozyskać uwagę ludzi poprzez różne środki jak np. media społecznościowe. Można także na blogu sprzedawać różne towary: wyroby handmade, kursy, książki, nagrania itd.

2. Sprzedaż rzeczy

Drugim pomysłem na biznes jest sprzedaż rzeczy. Możemy po prostu sprzedawać niepotrzebne rzeczy, dzięki czemu dostaniemy zastrzyk gotówki, ale również możemy działać na zasadzie: kupić tanio a sprzedać drożej”. Dróg do stworzenia biznesu jest mnóstwo. Jeśli znamy się dobrze na jakiejś branży, możemy w niej szukać okazji na serwisach aukcyjnych a później sprzedawać te rzeczy drożej.

Ciekawym pomysłem jest też sprzedaż perełek wyszukanych w second-handach, kiermaszach, targach i innych miejscach. W sieci napotkamy ludzi, którzy przeszukują sklepy z odzieżą używaną, poszukując szczególnie wartościowych rzeczy, a później odsprzedają to z prowizją. Idealny pomysł dla osób, które doskonale wyznają się na modzie i lubią robić zakupy. Inni poszukują ciekawych antyków w sieci (bądź normalnie w domach ludzi) a później sprzedają to z zyskiem np. na portalach aukcyjnych. Sprzedaż ubrań i zabawek, których nie używają dzieci, też da nam zysk.

3. Wypełnianie ankiet

Nie jest to pomysł na zarobek, dzięki któremu zdobędziemy miliony, ale z pewnością jest to doskonała opcja, aby sobie dorobić, nie wychodząc z domu. Co więcej, obecnie mamy praktycznie wszędzie dostęp do sieci więc np. jeśli podróżujemy codziennie do pracy autobusem, możemy w tym czasie zarabiać, wypełniając ankiety na telefonie.

Pamiętać należy, iż w sieci jest wiele naciągaczy. Dlatego trzeba uważać, podając swoje wrażliwe dane osobowe. Najlepiej jest dokładnie prześwietlić daną firmę w internecie.

4. Tajemniczy klient

Praca nie do końca online. Matka wychowująca dzieci często jest na zakupach. Gdyby tak wykorzystać ten fakt do zarabiania? Da się to zrobić! W sieci czy w normalnym świecie możemy znaleźć ogłoszenia, w których poszukiwani są ludzie na stanowisko tajemniczego klienta. Taka osoba zajmuje się robieniem anonimowych audytów w wybranych placówkach. Przykładowo zostaniemy wysłanie do restauracji, aby zamówić posiłek i sprawdzić jakość obsługi a za to zostaną nam zwrócone pieniądze za jedzenie i jeszcze dodatkowo coś zarobimy.

Dodaj komentarz